5 warzyw i owoców które uczynią Cię szczęśliwszym

6

Na Twoje poczucie szczęścia ma wpływ wiele czynników. Bardzo często są to drobne elementy, z których możesz nie zdawać sobie sprawy. Budzisz się, a za oknem świeci słońce, od razu czujesz się lepiej, czyż nie?

Na część z tych rzeczy nie mamy bezpośredniego wpływu (pogoda, kolor oczu, czy kształt nosa), możemy jednak zmienić swoje nastawienie i zacząć doceniać to co mamy. Chociaż czasem wydaje Ci się, że wszystko dookoła jest beznadziejne, a Ty nie masz na nic wpływu, to wiele Twoich codziennych wyborów decyduje o tym, czy będziesz czuć się dobrze. Zacznij świadomie kształtować swoje szczęście, może Ci w tym pomóc zdrowe jedzenie :)

Prawda, że fajnie? Wystarczy odpowiednio jeść aby poczuć się lepiej. Nie chodzi mi tutaj o zjedzenie pudełka lodów lub tabliczki czekolady, to tylko chwilowa przyjemność, która nie przekłada się na Twoje codzienne poczucie szczęścia, a nawet może doprowadzić Cię do wyrzutów sumienia. Istnieją pokarmy zawierające związki, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwszy, lżejszy, pełny energii i ochoty do życia, a także spokojniejszy i bardziej odporny na stres. Wystarczy regularnie je jeść aby zobaczyć pozytywne efekty.

.

Lista uszczęśliwiających owoców i warzyw

1. Banany – zawierają serotoninę, zwaną hormonem szczęścia, jej poziom w organizmie wpływa na nasze samopoczucie. Przy niskich poziomach obserwuje się agresywność, zmęczenie, większą wrażliwość na ból, depresję.

2. Awokado – podobnie jak banany zawiera serotoninę :) Awokado ma dużo różnych zastosowań, może być dodatkiem do sałatki, pastą na kanapki, jak również podstawą słodkiego deseru. Znajdź swój ulubiony sposób jedzenia awokado :)

3. Owoce leśne (poziomki, jagody, maliny, jeżyny, truskawki) –  są bogate w przeciwutleniacze, redukują stres i negatywne emocje. Możesz się nimi cieszyć cały rok, latem zbierając je w lesie (to najtańsze źródło zdrowia), a zimą kupując mrożone :)

4. Zielona herbata – kolejne dobre źródło przeciwutleniaczy, daje poczucie spokoju i relaksu, dodatkowo sprawi, że będziesz starzeć się wolniej :) Zamień kawę na zieloną herbatę i rozkoszuj się nią.

5. Zielone liście – więcej o ich wpływie na nasze zdrowie pisałam tutaj, ale jeszcze raz przypomnę: zawierają przeciwutleniacze, fitozwiązki w tym chlorofil (płynna energia słoneczna :)), błonnik i wapń. Najprostszym sposobem na włączenie zielonych liści do codziennej diety są zielone koktajle :)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zielonych koktajlach, pobierz darmowe rozdziały naszej książki i 3 przepisy na pyszne koktajle.

Brzmi zachęcająco? Zmień swoją dietę. Zdrowe jedzenie sprawi, że codziennie będziesz budzić się z uśmiechem od ucha do ucha :)

.

Czy to faktycznie jest aż takie proste?

Jeżeli cały dzień jesz puste kalorie, słodycze, hamburgery i frytki to nawet jeżeli wieczorem zjesz 4 banany, niewiele to pomoże. Aby poczuć się lepiej, musisz zmienić całą swoją dietę. Nie ma jednego, magicznego pokarmu, który zredukuje szkodliwy wpływ innych substancji, którymi dobrowolnie się trujesz.

Pomyśl o tym i ogranicz do minimum, a najlepiej do zera:

– cukier,

– sól,

– papierosy i alkohol,

– tłuszcze nasycone.

Do odpowiedniej diety dołącz codzienną aktywność fizyczną i medytację, która pozwoli na redukcję stresu i głęboki relaks i ciesz się życiem do później starości :)

zdrowe jedzenie

Jeśli tekst Ci się podoba, podziel się nim używając przycisków poniżej. Dziękujemy :)

.

JEDZENIE, KTÓRE POPRAWI TWÓJ NASTRÓJ?
Ebook o zielonych koktajlach

Chcesz się zdrowo odżywiać i szukasz nowych, fajnych przepisów?

Pijąc zielone koktajle zaoszczędzisz czas i dasz sobie natychmiastowy zastrzyk energii :)

Pobierz 3 przepisy na koktajle oraz darmowy fragment naszej książki Sekrety Zielonych Koktajli.

Kliknij TUTAJ, aby pobrać fragment.

.
.

6 Responses

  1. Ula

    Ja bym jeszcze dodała – Odejdź od kompa i wyjdź na powietrze, zacznij żyć naprawdę. Martwi mnie młodzież, która całe swoje młode życie spędza przed kompem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *