Bieganizm – bieganie na diecie wegańskiej

1

Portal www.vegerunners.pl ogłosił niedawno konkurs na inspiracje związane z weganizmem. Pomyśleliśmy, że to dobra okazja, aby nakręcić kilka krótkich wywiadów z ludźmi, którzy nie jedzą mięsa i jednocześnie uprawiają sport na poziomie wyższym niż przeciętny człowiek.

Nie raz i nie dwa docierają do nas opinie, mówiące że nie da się biegać/trenować/uprawiać sportów nie jedząc mięsa. Mówią to zazwyczaj osoby, które nie znają dobrze tematu i pewnie powtarzają opinię zasłyszaną gdzie indziej. Oczywiście jest to mit, który trzeba obalić i robimy to wielokrotnie. Pamiętaj, że dobrze zbilansowana dieta wegańska dostarcza organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych oprócz witaminy B12, którą zaleca się suplementować oraz witaminy D, której brak może nastąpić w miesiącach zimowych, kiedy to nie kąpiemy się tak często w słońcu, jak podczas pozostałych pór roku.

Marysia, która dietę wegańską stosuje już prawie 2 lata (bez 3 miesięcy) cały czas mocno trenuje. Brak mięsa nie wpływa w żaden sposób na efektywność jej treningów. Nie jest ani wyraźnie lepiej, ani wyraźnie gorzej. Jej ciało reaguje na jednostki treningowe tak samo jak wcześniej na diecie mięsnej (a należy zauważyć, że jedliśmy wcześniej dość dużo mięsa, praktycznie codziennie). Mariusz z kolei od początku twierdził, że na diecie wegańskiej biega mu się lepiej. Przede wszystkim dlatego, że lżej i bez problemów żołądkowych, co podkreślają wszyscy z którymi rozmawiałem. Wszyscy też zauważyli spadek masy ciała, pomimo tego że nikt się specjalnie nie odchudzał. Dieta cud :)

Nikt nie skarży się na brak sił, anemię, apatię, czy co tam jeszcze wymyślają krzykacze nawołujący do jedzenia mięsa. Wegan znajdziecie wszędzie, nawet w body buildingu, co dla niektórych jest absolutnie nie do pomyślenia.

Zapraszam do obejrzenia filmu. Jak zwykle nie mogłem się powstrzymać przed elementami humorystycznymi 😉 Stworzyliśmy też nasz kanał na YouTube. Możesz się spodziewać większej ilości filmów w przyszłości :)

.

.

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *