Filmowe piątki – czy dziecko może lubić warzywa?

2

Na przykładzie naszej córki pokazujemy, że tak. Wystarczy że rodzice dadzą przykład. A czym skorupka za młodu nasiąknie… :)

W czasie weekendowej wizyty u babci bawiliśmy się na dworze w gotowanie zupy w taczce :) Podczas zbierania składników na zupę przechodziliśmy obok grządek, na których rosły warzywa. Hanka widząc jarmuż zerwała sobie od razu spory liść i zaczęła wcinać, aż się uszy trzęsły. Ja szybko wyciągnąłem telefon i włączyłem filmowanie. Chciałem, żebyście zobaczyli, że odpowiednie nawyki żywieniowe można wpoić już od najmłodszych lat. Jeśli dziecko będzie miało wybór, to zawsze wybierze słodycze ale rolą rodziców jest to by zadbać o zdrowie swojego malucha :)

Pokażcie ten film swoim dzieciom nie lubiącym zieleniny. Podobno to najlepsza terapia :) Jak dzieci widza inne dzieci robiące coś, czego same nie lubią, to pomaga im to przełamać barierę.

Film częściowo po angielsku, ale z polskimi napisami! :)

P.S. Przepraszam za jakość, ale moja to jest szczyt możliwości mojej obecnej komórki :)

.

Kompletny przewodnik jak pomóc dziecku polubić warzywa, znajdziesz tutaj >>

.

2 Responses

  1. Agnieszka_Agatha

    Aż miło popatrzeć jak wcina ten jarmuż … mimo że używam to samej bym nie była w stanie wcinać tak na surowo bez dodatków ! Super że tak lubi ! Spore wrażenie zrobiła na mnie znajomość angielskiego ! Jak Państwo tego dokonali?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *