Najlepsza oferta telefonu na kartę z dużym pakietem internetowym

63

Ten wpis powstał wprawdzie w 2014 roku, ale jest często aktualizowany, więc informacje, które znajdziesz poniżej, są prawdziwe również dzisiaj (końcówka 2016).

Powstał również wpis o najlepszych ofertach internetu na kartę. Zobacz tutaj!

Kryteria wyboru miałem następujące:

1. Oferta powinna zawiera dość duży pakiet internetowy – to było podstawowe kryterium. Ponieważ często korzystam z internetu w komórce, a podczas wyjazdów zazwyczaj udostępniam internet z komórki do laptopa, to ważne dla mnie było, aby tego internetu nie zabrakło. Z doświadczenia wiem, że 2 GB były ok, a 1 GB zdarzało mi się przekraczać.
2. Nie chcę wydawać na doładowanie więcej niż 25-30 PLN miesięcznie.
3. Koszt rozmów nie powinien odbiegać od standardów na rynku.

Ot, tyle. Trzy proste założenia. Mając je na uwadze zacząłem przeszukiwać internety i grzebać w ofertach na kartę wszystkich znanych mi operatorów na rynku. W tym poście opiszę tylko kilka z nich, ponieważ reszta nie była warta uwagi.

Jeżeli nie chcesz czytać całego posta, to możesz przejść od razu do podsumowania.

.

FORMUŁA w PLAY na kartę

Tutaj trafiłem zaraz po tym jak bezskutecznie próbowałem znaleźć coś ciekawego na stronach Orange lub T-Mobile. Pomyślałem wtedy, że Play musi mieć coś dla mnie i faktycznie tak było.

FORMUŁA UNLIMITED na 30 dni

Bardzo fajna oferta już na starcie. Darmowe SMSy, darmowe połączenia do wszystkich w kraju i na numery stacjonarne, a do tego… 6 GB internetu! Cena 25 zł! Oczywiście SMSy i połączenia tylko krajowe, a internet nie obejmuje roamingu, ale tak czy owak to wciąż bardzo dobra oferta. Szczegóły oferty brałem stąd.

Ważne jest to, że taryfę Formuła Unlimited trzeba uruchomić specjalnym kodem, w przeciwnym razie i SMSy, MMSy i połączenia są płatne i będą zabierać środki z konta. Po uruchomieniu taryfa będzie się automatycznie odnawiać, ale musimy pamiętać o tym, aby na koncie znajdowała się odpowiednia ilość środków. Jeżeli będziemy o to dbali, to mamy dodatkowy bonus w postaci kumulujących się paczek danych, które nie zostały wykorzystane, więc możemy sobie zbierać internetu ile wlezie. Oczywiście jeśli choćby raz zapomnimy, to wszystko się wyzeruje :) Chodźmy zobaczyć co mamy dalej :)

.

Nju Mobile

Kiedy pisałem ten artykuł w 2014 roku NJU mobile miał naprawdę fatalną ofertę. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej!

Ofertą najbliższą moich wymagań będzie „Wszystko komórkowe miesięcznie”. Ta oferta jest bardzo konkurencyjna w stosunku do pozostałych, szczególnie dla osób, które lubią mieć dużo internetu. Chodzi o ofertę, którą znajdziesz TUTAJ. Oferta posiada duży pakiet internetowy, bo aż 10 GB! Do tego SMSy i MMSy i rozmowy do sieci krajowych bez limitu. W kilku żołnierskich słowach sprawa wygląda tak:
1. Kupujesz starter.
2. Doładowujesz go do kwoty 30 PLN.
3. Aktywujesz usługę „Wszystko komórkowe za 29 złotych” (wysłanie SMS-a z numeru abonenckiego, dla którego Usługa ma być włączona o treści START pod numer 565).
4. Aktywujesz usługę „im dłużej, tym lepiej” (wysłanie SMS-a o treści AKT pod bezpłatny numer 8021).
5. Rozmawiasz i cieszysz się wielką paczką internetu! :)

Szczegóły oferty:

– koszty za rozmowy na telefony komórkowe, oraz za SMSy i MMSy są pobierane z karty systematycznie, ale maksymalnie do kwoty 29 PLN. Powyżej tej kwoty wymienione usługi są już darmowe, tzn. więcej nam się z karty nie pobierze. Oczywiście może być tak, że opłaty nie zjedzą całej kwoty 29 PLN, zależy ile kto dzwoni. Koszt połączenia do sieci komórkowych w Polsce to 19 gr za minutę. SMS to 9 gr,
– otrzymujemy pakiet internetu 10 GB, który jest do wykorzystania w danym okresie rozliczeniowym,
– ilość internetu można zwiększyć, jeżeli jest się wiernym klientem i ma kartę w NJU Mobile dłużej niż 6 miesięcy. Dlatego napisałem, aby aktywować usługę „im dłużej, tym lepiej”. Jeżeli ta usługa będzie aktywna, to po upływie 6 miesięcy zaczniemy otrzymywać bonusy do ilości przyznawanego nam transferu internetowego. Po 6 miesiącach dostajemy 2x więcej internetu (20 GB), po 12 miesiącach 2,5 razy więcej (25 GB), a po 24 miesiącach 3x więcej (30 GB). Czy ktoś zamawiał DUŻY pakiet internetu??? :)
– minusem oferty jest to, że dodatkowe koszty naliczane są dla połączeń na telefony stacjonarne. Jeżeli ktoś dzwoni na stacjonarki, to koszt połączenia wynosi 0,19 PLN za minutę, i naliczają się do maksymalnie 10 PLN. Później są już darmowe,
– niewykorzystane pakiety internetu nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe… tylko kto tego potrzebuje przy 20, czy 30 GB miesięcznie? 😉

Sprawdź NJU Mobile, być może to jest coś właśnie dla Ciebie!

Na każdej stronie na dole znajdziesz link do cennika i regulaminów. Stamtąd brałem wszystkie informacje.

.

.Vikings Mobile

Tu znalazłem ofertę, która była dla mnie w 2014 roku. Korzystamy z niej do dziś. Za 19 PLN miesięcznie dostaję 2 GB internetu, nielimitowane SMSy i MMSy oraz 100 minut rozmów (minuta rozmowy kosztuje 19 groszy, czyli 19 PLN daje około 100 minut rozmów). W nieco droższej ofercie (za 25 PLN miesięcznie) warunki są następujące: nielimitowane SMSy, MMSy i rozmowy na telefony komórkowe, internetu tyle samo (2 GB). Jeszcze jedna ważna rzecz; niewykorzystane środki pozostają na koncie, niewykorzystany limit transferu danych kumuluje się do 8 GB, wszystko pod warunkiem, że kolejne doładowanie zostanie wykonane przed upływem ważności poprzedniego, czyli trzeba doładowywać co 31 dni. To istotny aspekt tej oferty. Zobacz ofertę Vikings Mobile.

.

Virgin Mobile

Tutaj ponownie mamy całkiem ciekawa ofertę. Pod lupę biorę dwie opcje:

#PEŁENLUZ za 19 zł
– 100 minut do wszystkich i na stacjonarne,
– nielimitowane minuty do Virginmobile i Play,
– nielimitowane SMSy i MMSy,
– 5 GB internetu (przy czym 2 GB domyślnie, a dodatkowe 3 GB aktywuje się kodem *222*333#).

#BEZLIMITU za 29 zł
– nielimitowane minuty do wszystkich i na stacjonarne,
– nielimitowane minuty do Virginmobile i Play,
– nielimitowane SMSy i MMSy,
– 7 GB internetu (przy czym 4 GB domyślnie, a dodatkowe 3 GB aktywuje się kodem *222*333#).

Do tego darmowy transfer danych na GG (lol), Twitterze, Facebooku, komunikatorze FB oraz ASK.FM. Warto się zainteresować ofertą Virgin Mobile

.

A2Mobile

Niedawno na polskim rynku pojawiła się kolejna nowa sieć, A2Mobile (działa na nadajnikach PLUSa).

Jak to bywa z nowościami, można tam trafić na naprawdę dobre oferty, i tym razem również jest… zacnie 😉
Dostępne są w sprzedaży 3 pakiety na kartę. Szczególnie interesujący jest pakiet za 25 zł miesięcznie, w którym dostajemy:
– 10 GB internetu
– nielimitowane SMSy
– nielimitowane rozmowy na komórki do wszystkich sieci
– 100 minut na stacjonarne
– usługa WiFi Calling, która umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych (za pomocą specjalnej aplikacji na telefon) nawet wtedy, kiedy nie mamy zasięgu sieci, ale mamy dostęp do WiFi

Musicie przyznać, że jak na pakiet za 25 zł, to jest to bardzo dobra oferta!

Ja wybieram bramkę numer…

W 2014 roku wybrałem VikingsMobile, ale dziś ta informacja tak naprawdę jest już mało przydatna, bo oferty się zmieniły. Co wybrałbym dziś…?

Wybierając dziś podejrzewam, że mógłbym skusić się na A2Mobile (praktycznie wszystko za darmo, a internetu 10 GB) lub NJU Mobile ze względu na GIGANTYCZNE pakiet internetu oraz rozmowy naliczane sukcesywnie (dobre dla kogoś, kto mało dzwoni, tak jak ja), choć doszły mnie słuchy, że tego internetu nie da się udostępnić z telefonu przez WiFi.

 

Wybór należy do Ciebie :) Cokolwiek wybierzesz, życzę udanego użytkowania :)

.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą operatora, to zdecydowanie polecam zastanowić się nad A2MobileNJU MobileVikings Mobile, Virgin Mobile oraz Play FORMUŁA UNLIMITED. Każda z nich jest warta uwagi i ma swoje wady i zalety. Wybór należy do Ciebie :)

.

A może znasz inne ciekawe oferty telefoniczne na kartę? Może pominąłem coś interesującego? Jeśli tak, to daj proszę znać, niech inni też skorzystają i zaoszczędzą parę złotych! :) W skali wielu miesięcy to mogą być konkretne pieniądze!

.

63 Responses

 1. Tomek Pabich
  Tomek Pabich

  Na Facebooku padło pytanie o LTE. Vikings Mobile ma LTE. Uruchomili w lipcu tego roku. Nie wiem z jaką maksymalną prędkością działa, bo mój telefon nie ubsługuje tego pasma… 😉

  I jeszcze jedna informacja: Vikings Mobile działa na nadajnikach Play oraz T-Mobile.

  Odpowiedz
 2. STAGEO

  Nie do końca trafiam w temat ale… TMOBILE podniósł nam abonament na wszystkich 3 numerach po 5 zł. Dał do wyboru: 15 zł więcej co miesiąc, durną ofertę JUMP lub odejść bez konsekwencji finansowych. Po 13 latach w ERA/Tmobile odchodzę…czuje się jakbym zostawiał żonę:) No ale jak ona nie chce być ze mną to nie rozpaczam.
  Zarzekaliśmy się, że nigdy nie przejdziemy do PLAY ale nie ma teraz chyba nikt na rynku lepszej oferty.
  Pozdrawiamy!

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   W ofertach komercyjnych nie ma co się cackać. Firmy z premedytacją wykorzystują przywiązanie klientów do marki i zamiast doceniać długoletnią współpracę, to często lepsze oferty dają ludziom nowym, byleby tylko deszli od konkurencji.
   Zmieniajcie operatora i nie oglądajcie się wstecz :) Może kiedyś T-Mobile znów zaskoczy czymś wartym uwagi, ale na razie nie mają nic ciekawego.

   Odpowiedz
 3. Ewczaa

  Polecam Vikings mobile. Ja korzystam w Belgii, i jestem bardzo zadowolona. Po wykorzystaniu pakietu na internet (wykorzystaniu 2GB albo zakończonym miesiącu), można ciągle używać internetu z pieniędzy które zostają na koncie i jest to też w miarę korzystne, w sumie doładowanie robię co półtora miesiąca. Plusem jest tez w miarę tani internet w roamingu (przez 10 dni korzystania z internetu poza Belgią zapłaciłam ok 6euro. A używając internetu na polskim numerze w Polsce, zapłaciłam podobną kwotę po jednym dniu). No i rzeczywiście, w kontaktach z obsługą też nie ma problemu. :)

  pozdrawiam,
  Ewelina

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Dzięki za opinię, Ewczaa :)
   Z ciekawości sprawdziłem SMSa którego dostałem po przekroczeniu granicy z Czechami: „Twoje urządzenie mogło rozpocząć korzystanie z transmisji danych w Czechach, której koszt to 1,02 zł/MB z VAT, rozliczanej co 1 kB”. Wydaje mi się, że to bardzo drogo. Zakładam w związku z tym, że masz kartę Belgijską, która może mieć inne warunki dla rozmów w roamingu.

   Możliwość korzystania z internetu po wykorzystaniu całego pakietu to świetna informacja o której zapomniałem. Dodam ją w tekście, dzięki! :)

   Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Sprawdzilem u operatora i jednak w Polsce sa inne zasady. Jak skonczy sie pakiet internetu to transfer spada do 32 kb/s (nadal 4 razy wiecej niz w Play :)). Aby ponownie uzyskac normalna predkosc transferu trzeba zrobic doladowanie minimum 19 PLN.

   Odpowiedz
 4. Patrycja

  W ofercie Play 4w1 za 21 zł mamy tylko 1GB, darmowe sms i połączenia do Play. Minuty do innych sieci liczone są dodatkowo po 0,09gr/min, należy doładować konto np. za 30 zł, zostanie 9 zł na te rozmowy.

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Patrycja, masz rację. Zadzwoniłem do salonu Play to zweryfikować, bo nie chciało mi się wierzyć! W takim razie oferta Vikings Mobile staje się w tym momencie jeszcze lepsza :)
   Zaktualizuję to w tekście wieczorem.

   Odpowiedz
 5. chudus

  Na stronie Virgin Mobile pisza o internecie 4 GB, minutach do wszystkich… a czy te sms bez limitu sa do wszystkich sieci ??? :)

  Odpowiedz
 6. Ania

  Trafiłam tu próbując wybrać najlepszą ofertę na kartę. Wertuję internety i już się zakręciłam. Czy w Virgin i Vikings wydając 19zł na pakiet – dostaję internet, minuty i sms i wciąż mam 19 zł na koncie? Czy jest to z niego pobierane?
  Wydaje mi się, że zostaje, ale potrzebuję potwierdzenia przed zakupem i przeniesieniem nr 😀
  W zasadzie to jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma ofertami? Z tego co znalazłam, to Viking także daje ważność konta na rok (w tekście nie jest to wspomniane). Czyżby jedyna różnica, to subtelna różnica w ilości smsów i minut? (2000sms vs. nielimitowane i 65min. rozmów vs. 100min.)
  Masz może jakieś wiadomości, czy przeniesienie numeru jest tak samo łatwe i przyjemne u obojga?
  Razem z zakupem smartfona (widać na każdego przychodzi czas :) oferta i taryfa przestały mi być obojętne… Więc próbuję znaleźć coś rozsądnego, z naciskiem na pakiet internetowy. Wasz blog przyszedł z pomocą. Choć chyba potrzebuję jeszcze małej pomocy :) Za którą będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Wydając 19 PLN dostajesz od razu SMSy i internet, a koszt rozmów jest pobierany właśnie z tych 19 PLN. Jak nie wykorzystasz w danym miesiącu całego doładowania to pieniądze przechodzą na kolejny miesiąc (kumulują się).
   Konto ważne jest rok dla rozmów przychodzących a miesiąc dla wychodzących.

   Tak więc różnica jest właśnie w SMSach i koszcie rozmów. No i w tym że w Vikings Mobile internet się kumuluje do 6 GB.

   Co do przenoszenia numeru, to u Vikingów ta opcja jest dostępna w procesie zamawiania karty SIM i przebiega sprawnie. W Virgin Mobile nie wiem jak jest ale podejrzewam, że również jest to proste, ponieważ dla operatorów to ważna opcja pozwalająca na zdobywanie nowych klientów.

   Powodzenia w wyborze :)
   Pamiętaj o naszych linkach partnerskich 😉 Dzięki wielkie :)

   Odpowiedz
 7. Klaudia

  Witam :)
  Cieszę się, że tu trafiłam, bo od dłuższego czasu zastanawiam się, co zrobić, gdy skończy mi się umowa w t-mobile, która właśnie dobiegła końca 😀 Czytając ten artykuł praktycznie podjęłam już decyzję o przeniesieniu numeru do Vikingów, jest tylko jedna sprawa… Dotychczasową umowę miałam w mixie w T-mobile i właśnie kilka dni temu nareszcie dokonałam ostatniego umownego doładowania. Wiem jednak, że mimo wcześniejszych zapewnień pani z biura obsługi po skończeniu doładowań mój numer nie przechodzi od razu na tak-taka, tylko dalej jest w mixie i trzeba specjalnie prosić ich o przeneisienie numeru. Problem jest taki, że mój kolega o takie przenoszenie numeru prosił się przez jakieś 3 miesiące i ciągle operator miał jakąś wymówkę albo inny problem. Dodatkowo, żeby zrezygnować z usług w T-mobile obowiązuje podobno miesięczny okres wypowiedzenia, więc jeśli będę chciała teraz będąc w mixie przenieść numer do Viking Mobile to odbędzie się to bez żadnego problemu? Czy nowy operator załatwi wszystko za mnie? Idąc do salonu wygląda to zapewne inaczej, ale tu nie ma niestety takiej opcji…

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Cześć Klaudia.
   Nie jestem ekspertem od procesu przenoszenia numeru, szczególnie w tych bardziej skomplikowanych przypadkach, taki jak opisujesz. Wydaje mi się, że najlepszym źródłem informacji będzie infolinia operatora. Korzystałem kilka razy z helpdesku Vikingów i wszystko zostało mi klarownie wyjaśnione. Polecam zatem zapytać ich o Twój przypadek, jestem pewny że wyjaśnią Ci dokładnie cały proces.
   Możesz do nich zadzwonić pod numer: 71 799 99 40, albo napisać mejla na adres: helpdesk@mobilevikings.pl

   Cieszę się, że artykuł się przydał. Powodzenia :)

   Odpowiedz
 8. Daro

  Czesc Tomek
  Chcialbym zapytac o jakies tansze taryfy. W sumie to korzystam w telefonie wylacznie z internetu oraz sporadycznie gdzies zadzwonie. Od niedawna zmienilem taryfe na play lubie to. Tu wydaje 50zl/100 dni. Moze orientujesz sie ktora oferta daje najwiecej internetu za najnizsza cene?

  Odpowiedz
 9. mattiu

  Mam tel który nie obsługuje LTE , i jest pytanie czy biorąc taryfe virgin mobile internet jest normalny czy tylko lte ?

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Zawsze jest tak, że połączenie internetowe jest obsługiwane na wszystkich prędkościach aż do tej podanej w ofercie. Czyli jak jest internet LTE, to wszystkie niższe prędkości też będą dostępne. Możesz spokojnie kupować :)

   Odpowiedz
 10. Arly77

  Witam. Dziś zamówiłem karte sim od vikingów tak na próbę ale chciałbym się zapytać jak sprawa wygląda z zasięgiem zwłaszcza poza miastem. Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
 11. Ry

  hej, chyba przekonałeś mnie do Vikingów, wiec podesli mi namiar jaki mam wpisac w rekomendacji. Przenosze numer z njumobile bo odkryłęm, że bezczelnie kradną środki. kradną bo np. „udało” mi się wykorzystać doszczętnie 350MB internetu w ciągu dwóch dni a w Anglii, gdzie mieszkam, 1GB starcza mi na miesiąc a bezczelnie bo jak zwróciłęm uwagę, że nie dość, że mało możliwe, żebym tyle zużył to do tego raport połączeń tego nie pokazywał, to sprawę naprawili tak, że ‚poprawili’ recznie raport, wpisujac wykorzystanie jakiś 200MB podczas 5 minutowej sesji na fejsie jaka miała miejsce kilka godzin PO moim złożeniu reklamacji. BTW procedura przenoszenia numeru jest absurdalnie biurokratyczna. W UK dzwonisz do obecnego dostawcy, każesz im podać tzw. PAC numer (każesz bo bardzo nie chcą go dawać ale niestety muszą) i podajesz ten numer aplikujac u nowego operatora. Takie to może być proste jak się trochę pomyśli. 😉 anyway dzieki za dobry tekst i czekam na numer czy maila do rekomendacji.

  Odpowiedz
  • Troip

   Bardzo profesjonalnie (jasno i rzetelnie) napisany artykuł. Dzięki Tomku że tak szybko i sprawnie opisałeś sieć LycaMobile którą Ci podesłałem. Jak znajdę jakąś ciekawą propozycje to dam ci znać. Pozdrawiam ciebie, Marysię i wszystkich czytelników. TROIP

   Odpowiedz
 12. Lucy

  Baaaardzo przydatny artykuł…. Od tygodnia głowiłam się kogo wybrać i wertowałam strony internetowe w poszukiwaniu ciekawych pakietów internetu na smartphona a przy tym na smsy i rozmowy… Jednak traciłam już nadzieje :) ale szczęśliwie trafiłam na ten artykuł i wpadłam na operatora, o którym nawet bym nie pomyślała 😀 jasno i wyraźnie opisane najciekawsze oferty danego operatora zasługują na medal :) oby więcej takich artykułow :)

  Odpowiedz
 13. Klotz

  Od lat jestem klientem dwuch sieci z tym ze jedna jest niemiecka stare D-1 teraz T-mobile, rownoczesnie jestem klientem starej Idei obecnie Orange, porownujac Twoje wpisy i moje doswiadczenie w tych sieciach to w polskich sieciach coraz wiecej sie cwaniaczy i kradnie klientowi srodki pieniezne wlasnie dostalem z Orange SMS ze zablokowano mi srodki na karcie 20PLZ , niedawno podniesiono limit doladowania na 30PLZ ale nie zmieniono terminu waznosci srodkow. Moja niemiecka karte laduje gdy juz nie ma na niej srodkow nie ma zadnego ograniczenia czasowego wykozystania srodkow jak dlugo jest chociazby 1 eurocent na koncie tak dlugo jest wazny numer dopiero przy zero konta numer jest wazny jeden rok.
  Jezeli zagraniczny operator moze udostepniac doladowanie bez limitu czasowego ograniczajacego zuzycie srodkow, a jest to w kraju UE czy tez polscy operatozy nie powinni sie do takich zasad zastosowac, mysle ze powinna powstac w tym kierunku inicjatywa, gdyz to co robia polscy operatozy jest jawnym przestepstwem zwany pospolicie kradzieza na ktore zgadza sie polskie prawodawstwo,mysle ze to powinno sie zmienic na doladowania bez limitow czasowych. niech pomysla o ludziach o niskim dochodzie ktory z marnej renty musi oddac co miesiac 30PLZ zeby miec kontakt ze swiatem i gwarancje bezpieczenstwa ze zawsze moze skontaktowac sie z najblizszymi w krytycznej sytuacji a nie tylko z alarmowymi. Warto by to dac politykom pod rozwage jest to dobry zer wyborczy a teraz jest ku temu czas, tylko zeby zalatwili a nie naobiecywali jak to maja w zwyczaju.

  Odpowiedz
 14. Alex

  A czy ktoś doradziłby mi gdzie znajdę najlepszy abonament z rozmowami bez limitu wszędzie oraz z internetem min 3G, a do tego potrzebuję jeszcze atrakcyjny pakiet za granicą na rozmowy i internet. Szukam takie maxi czegos, ale nie wiem kto oferuje najciekawsze rozwiązanie … ?

  Odpowiedz
 15. olimpia

  hej Tomek,
  zaciekawila mnie oferta Vikings, czy wiesz moze czy w pakiecie 2 GB mozna korzystac z aplikacji typu Facebook, Messenger, czy I Message na Iphonie? cos przeczytalam u nich na stronie ze internet jest tylko do surfowania po stronkach ale to bylo w zakladcie Internet Mobilny, moze zatem mieszam dwie rozne opcje?
  dzieki

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Nie mam iPhone’a, wiec na 100% nie potwierdze, ale nigdzie nie widzialem zadnego zapisu mowiacego ze cos ma nie dzialac z internetem. Na moim telefonie dziala wszystko i podejrzewam ze na kazdym tak bedzie.

   Odpowiedz
 16. anikawi

  Nie mogłam nic wybrać dla córki a tu taka fajna skondensowana informacja! Dziękuję – my life is easier right now! :)
  Przekonałeś mnie do Vikingów, podaj proszę swój numer, nabiję Ci punkciki :)

  Odpowiedz
 17. hmmm

  Również zastanawiam się nad przejściem z abonamentu na kartę i Vikingowie wydają się mieć najlepszą ofertę ale Autorze nie podałeś jednej istotnej informacji. Środki u Vikingów owszem kumulują się pod warunkiem, że doładujesz konto ponownie przed upływem terminu ważności pakietu.

  Odpowiedz
 18. Polonista

  Zrobiłeś „research” na rynku? Chyba zrobiłeś badanie rynku, albo badania na rynku, albo badania rynkowe… Naucz się pisać po polsku skoro piszesz do polskiego odbiorcy.

  Odpowiedz
 19. ars polonica

  Mam Formułę 4w1 w Playu i niewykorzystany internet mi się kumuluje. (Mam obecnie 13604 MB internetu:))

  Zastanawiam się nad „pełnym luzem” w Virgin – tam dodatkowo dają 100 minut do wszystkich. Ale zastanawiam się, czy oni kumulują szybki internet, czy nie.

  Odpowiedz
 20. pioste

  B. ciekawy artykuł. Ciekawe, pouczające komentarze. Dobra robota. Przyglądam się temu co na rynku bo, w lutym ’16 kończy mi się umowa z opem (plus). Myślę że, obecnie Mobile Vikings, mają najlepszą ofertę dla kogoś kto, nie dzwoni za dużo a potrzebuje te min, 2Gb internetu. Przewaga Vikingów nad podobnymi ofertami to, kumulacja środków, (19;29) a nie opłata za aktywację pakietu no limit. To jednak działa gdy doładowujesz konto przed upływem ważności gratisów (31 dni).
  Ps. Jeśli będę rzeczywiście przenosił się do Vikingów w lutym i będę miał namiary, to chętnie wpiszę ciebie jako polecającego.
  powodzenia. proszę pozdrów Marysię i Hanię :-) (nie, nie znamy się, ale jaki to ma znaczenie. Nie mogę was darzyć sympatią bezinteresownie?

  Odpowiedz
  • Slawko

   „Twoje” doładowanie można zrobić (także do innych „ważniejszych) w dużym banku PKO BP w zakładce „doładowania ”
   VIRGIN i vikingow nie ma…. niestety

   Odpowiedz
  • Slawko

   Mam pytanko do Tomka czy korzystając z nadajników T- i Play Wirgin korzysta z przełączania kiedy istnieje słaby zasięg?

   Odpowiedz
   • Tomek Pabich
    Tomek Pabich

    Bardzo rzadko. Zdarzają się czasami sytuacje, kiedy mam słaby zasięg (zazwyczaj gdzieś w górach) i bardzo potrzebuje skorzystac z internetu, to przełączam się ręcznie na wybraną sieć. 99% czasu jednak pozwalam mojemu telefonowi zdecydować z których nadajników będzie korzystać.

    Odpowiedz
 21. czarna

  mam laptopa ,internet ładując co m-c 30zł w PLAY.nie wykorzystuje wszystkich m….,jaką komórkę mam kupić aby tę kartę wykorzystać?

  Odpowiedz
  • Tomek Pabich
   Tomek Pabich

   Jeżeli internet jest z karty SIM, to praktycznie każda komórka będzie mogła z tego internetu skorzystać. Ale uwaga! Z takiej karty SIM nie można dzwonić (jeżeli jest dedykowana tylko do internetu)! Koszty połączeń są diabelnie drogie.

   Odpowiedz
 22. Slawkoryt

  Prawie rok temu przeczytałem waszą opowieść o internecie i sim na kartę. Zgłosiłem akces do Virgin ale nie potrafili dogadać się z Orange. I tak krok po kroku załapałem się na obecnym Vikings. Super wybór uzbieralem kupę GB i ponad 100zł tylko za 19/m. Swobodnie mogę teraz dysponować i tym i tamtym. Fakt mam domowe wifi.. Dzięki za podpowiedź ale nie wiedziałem jak Was podłączyć do projektu.
  Ale w ten sposób namawiam boczących się do VIKINS MOBILEVIKINGS.PL!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *