Zamień chemię na jedzenie – książka

2

Tomek ostatnio pisał jak ważne jest czytanie etykiet. Jeżeli zależy Ci na zdrowym odżywianiu i chcesz zminimalizować ilość chemicznych dodatków jaka dostaje się do naszych organizmów to polecam przeczytanie książki Zamień Chemię na Jedzenie.

Autorka pisze nie tylko o chemicznych dodatkach, które możemy znaleźć na etykietach produktów ale także o kilku innych ważnych kwestiach:

jak unikać chemicznych nawozów w kupowanych warzywach i owocach (bez kupowania żywności ekologicznej). Książka zawiera bardzo przydatną tabelę z sezonowością produktów. Wiadomo, że aby dana roślina wyrosła poza sezonem musi być sztucznie wspomagana przez człowieka. Więcej na ten temat możesz przeczytać także w naszym wpisie Jak kupować i jeść warzywa i owoce.

– jak zminimalizować chemię podczas przetwarzania i przechowywania produktów. Czy wiesz jaki wpływ ma mikrofalówka i teflonowa patelnia na przygotowywane w nich jedzenie? Jakich garnków najlepiej używać? Autorka wyjaśnia także jaki plastik jest bezpieczny do przechowywania żywności.

– co trzeba wiedzieć o mięsie i serach, które nie mają etykiet.

jakie szkodliwe substancje są obecne w lekach i jak ich unikać.

Książka zawiera także praktyczne przepisy oraz przykłady produktów o najlepszym składzie, autorka poleca konkretne marki czekolady, ketchupu i innych produktów. Znajdziesz tam także historie z życia autorki i jej rodziny i opisany proces zmian jakie zaszły w ich odżywianiu oraz zdrowiu.

Jest to polska książka, dzięki czemu wszystkie rady i przykłady produktów są osadzone w naszych realiach i każdy może je zastosować u siebie. Nie wszystkie zmiany będą łatwe ale małymi kroczkami możesz zmieniać swoją dietę i samopoczucie, potrzeba tylko chęci i motywacji.

Polecamy :)

.

P.S. Dostępna jest też druga część książki z nowymi przepisami.

.

Niektóre odnośniki w tym artykule zawierają linki partnerskie. Kupując poprzez nasze linki partnerskie wspierasz nas i pomagasz nam prowadzić tego bloga i propagować zdrowy styl życia - dziękujemy! :) Jednocześnie pamiętaj, że zawsze polecamy tylko produkty, z których sami korzystamy i wiemy że są naprawdę warte uwagi.

.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *