Zdrowe odżywianie

Odżywianie jest codziennym nieodłącznym elementem naszego życia. Poświęcamy mu wiele czasu, robiąc zakupy, szykując posiłki, jedząc. Jedzenie jest elementem jednoczącym ludzi, pozwalającym im na chwilę usiąść i porozmawiać. Specjalnie naszykowanym jedzeniem podkreślamy wyjątkowy charakter świąt i rodzinnych uroczystości. Niestety niewiele osób zastanawia się nad wpływem tego co jemy i ile jemy na nasze codzienne samopoczucie.

Lata błędnych nawyków żywieniowych skutkują w pierwszej kolejności nadwagą. Wtedy zaczynamy zastanawiać się jaką dietę odchudzającą wybrać aby szybko zrzucić zbędne kilogramy i równie szybko wrócić do dawnego stylu życia. W ten sposób wpadamy w błędne koło diet odchudzających i poczucia winy z każdego zjedzonego ciastka.

Zmiana nawyków żywieniowych powinna być stałym elementem zdrowego życia, dającym satysfakcję i radość. Zdrowe odżywianie to nie tylko utrata wagi, to piękne zdrowe włosy, paznokcie i skóra, mniejsza ilość przeziębień i gryp, niższe ryzyko chorób serca i nowotworów. A mniejsza ilość chorób to większa ilość czasu, sił i pieniędzy na realizowanie swoich pasji i marzeń w każdym wieku. Zdrowe odżywianie procentuje, warto o nim myśleć będąc młodym i zdrowym aby utrzymać ten stan jak najdłużej i nie tylko teraz ale także na emeryturze cieszyć się pełnią życia. Ile przygód ominęło Cię z powodu choroby własnej lub najbliższej rodziny? Nie musisz siedzieć w domu, kiedy za oknem czeka cały świat.

Od dawna interesuję się zdrowym odżywianiem, a od półtora roku myślę, o tym prawie nieustanie. Przeczytałam wiele książek i artykułów, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że odżywanie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Pozytywne efekty może poczuć każdy z nas, od dziecka do dorosłego. Nie ważne ile masz lat i czym się zajmujesz, zdrowa dieta to źródło siły do życia i realizowania swoich pasji.

Przy zakupie sprzętów domowych i elektronicznych, samochodów czytamy fora i szukamy najwyższych jakościowo produktów, dlaczego zatem jedzenie kupujemy bez zastanowienia, skuszeni reklamą lub kolorowym pudełkiem. Wybieramy najtańsze produkty, pozbawione wartości odżywczych. Jedzenie jest naszym paliwem i dba o nasze ciało, które jest zawsze z nami i o które naprawdę warto dbać. Dajmy sobie to co najlepsze, a będziemy żyć długo i zdrowo.

Pierwsze pozytywne efekty zmiany diety widzę już po sobie i swojej najbliższej rodzinie i takich zmian życzę każdemu z Was :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *