Co robić gdy dziecko chce być wege?

.

Twoje nastoletnie dziecko przestało jeść mięso? A może również nabiał?

Nie wiesz czy mu na to pozwolić? Martwisz się, że zrobi sobie krzywdę?

Nie masz pojęcia co ugotować na obiad? Nagle codzienne posiłki stały się problemem?

.

Im dłużej odkładasz decyzję o prawidłowym zbilansowaniu diety dziecka, tym większe prawdopodobieństwo niedoborów i wynikających z nich chorób! Gdybym pokazała Ci jeden prosty sposób na kontrolowanie diety Twojego dziecka, to zdecydowałabyś się na rozmowę ze mną?

.

Masz rację, że się martwisz i bardzo dobrze, że szukasz rozwiązania i wiedzy. Rozumiem Twoje wątpliwości. Źle skonstruowana dieta wegetariańska i wegańska może być źródłem niedoborów składników odżywczych i w dłuższym okresie czasu wpłynąć negatywnie na zdrowie dziecka. 

Wystarczy pilnować kilku prostych zasad, aby ta dieta była najlepszym rozwiązaniem!!
Chcę pokazać Ci te zasady 🙂

Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska i wegańska jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, także dla dzieci.
Co więcej ten sposób odżywiania:
– zmniejsza ryzyko chorób serca i chorób nowotworowych (dwóch głównych zabójców w naszym społeczeństwie),
– obniża poziom cholesterolu i ciśnienia krwi,
– wydłuża życie,
– zwiększa poziom energii,
– poprawia wygląd cery,
– sprzyja utrzymywaniu prawidłowej masy ciała.

Wydaje Ci się, że część z tych tematów jeszcze nie dotyczy Twojego dziecka? Warto wiedzieć, że choroby układu krążenia i choroby nowotworowe rozwijają się przez długie lata zanim zaczną dawać objawy i zostaną wykryte. Im szybciej zaczniemy się zdrowo odżywiać, tym większe prawdopodobieństwo, że ich unikniemy. Zadbaj o zdrowie dziecka i swoje już dziś!

.

Nazywam się Maria Pabich i uczę prawidłowego odżywiania. Od ponad 4 lat jestem na diecie roślinnej i wiem, że to doskonałe rozwiązanie. Pracuję jako dietetyk, trenuję biegi na orientację, jestem żoną i mamą 5-letniej Hani. Dzięki diecie roślinnej mam energię na to wszystko. Również moja córka żywi się głównie roślinami.

Kiedy młody człowiek decyduje się na rezygnację z jedzenia zwierząt, jest to wspaniały znak jego wysokiego poziomu empatii i zrozumienia dla innych istot oraz odwagi do kroczenia swoją ścieżką. Warto wesprzeć go w tym wyborze.

.

konsultacje dietetyczneDecydując się na konsultację ze mną otrzymujesz:

PEWNOŚĆ, że prawidłowo dbasz o rozwój swojego dziecka, dodatkowo wspierając ważne dla niego życiowe decyzje.

PRAKTYCZNĄ WIEDZĘ, jak połączyć bezmięsne posiłki dla dziecka z gotowaniem dla całej rodziny, bez konieczności gotowania dwóch obiadów.

W pakiecie:
* godzinna rozmowa ze mną przez internet (skype lub facebook) lub telefon,

* mailowe wsparcie przez 30 dni,

* jeden prosty sposób na prawidłowe zbilansowanie diety roślinnej (bez ważenia produktów i liczenia kalorii!),

* przykładowy jadłospis (plik PDF),

* proste roślinne przepisy, które pokocha cała Twoja rodzina (plik PDF),

* wskazówki jak oszczędzać na jedzeniu (plik PDF).

.

Dodatkowy bonus

Do konsultacji dostaniesz gratis wideo-poradnik “Jak szybko przygotować zdrowy lunch do pracy lub szkoły.

W materiale:
* nagranie wideo (prawie dwie godziny wiedzy i inspiracji),
* 31 szybkich i zdrowych przepisów na roślinne lunche do pracy (plik PDF),
* listę zakupów ułatwiających gotowanie (plik PDF),
* szablon do planowania posiłków (plik PDF).

 

.

Chcesz umówić się na konsultacje lub zadać pytanie?

Napisz do mnie!

Cena konsultacji to 200 zł.

Umów się na konsultację wysyłając maila: maria.pabich@jakzdrowozyc.pl lub dzwoniąc 732-004-797.

.

[divider]REKOMENDACJE[/divider]

Zobacz opinię osób, które już ze mną współpracowały!

m_zieba

Do Marysi zwróciłam się w celu omówienia diety wegańskiej i sprawdzenia czy obrałam dobry kierunek ku temu. Choć wydawało mi się, że jest ok, bo ograniczyłam wysokoprzetworzoną żywności, to dzięki konsultacji wyraźniej zobaczyłam braki w mojej diecie. Skupiając się na tym co wyeliminować trochę zaniedbałam te grupy produktów, których nie powinno zabraknąć (jak pestki, nasiona, orzechy). Podobał mi się spokój Marysi, cierpliwość w tłumaczeniu i konkret – także to, że przed konsultacją mogłam przesłać moje pytania, co usprawniło rozmowę. Polecam taką konsultacje osobom, które tak jak ja czują, że czas skontrolować czy skorygować swoją codzienną dietę.
Małgorzata Zięba sprawyduzejwagi.ontrapages.com

.ol-ka

Z dnia na dzień moja córka musiała przejść na dietę bezmleczną. Pierwsze dni były bardzo trudne, bo okazało się, że mleko jest zawarte w bardzo wielu produktach. Miałam dużo szczęścia, że trafiłam do Marysi zaraz na początku tej drogi. Marysia krok po kroku wprowadziła mnie w “bezmleczny świat” objaśniając listę produktów, których muszę unikać oraz listę produktów, które pojawiać powinny się jak najczęściej na stole. Jestem bardzo wdzięczna za taką dużą porcję wiedzy, podaną w ciekawy i konkretny sposób oraz mnóstwo gotowych przepisów i wskazówek. Po tej rozmowie byłam o wiele spokojniejsza o dietę córki i gotowa do przyrządzenia jej bezmlecznych pyszności:-) Aleksanda

.

kasiaZanim trafiłam do Marysi przez kilka miesięcy starałam się zmienić swoją dietę. W moim wypadku było to trochę z wyboru, a trochę z konieczności, gdyż zdiagnozowano u mnie nietolerancję laktozy. Mimo, iż wydawało mi się że dobrze się odżywiam, wcale nie czułam się lepiej, wręcz przeciwnie, zaczęłam częściej chorować. Teraz, dzięki Marysi wiem, że zmiany powinny być wprowadzane stopniowo i w sposób przemyślany. Nie można tak po prostu przestać jeść pewne produkty i nie wprowadzać na ich miejsce innych, które zapobiegną niedoborom witamin i minerałów.

Dzięki analizie obecnie spożywanych posiłków wiem już co należy poprawić, a Marysia dała mi wiedzę jakie produkty powinnam włączyć do mojej diety. Dodatkowo gotowe przepisy bardzo ułatwiają wdrożenie zmian w codzienną rzeczywistość. Czuję, że jest to dopiero początek mojej drogi, ale mam nadzieję, że Marysia będzie mnie w niej wspierać. Katarzyna Łęcka

.

Zapraszam do kontaktu 🙂

.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *