Rodzinne obiady - Jak Zdrowo Żyć

Rodzinne obiady

obiady

Jak zaplanować posiłki dla całej rodziny, jeśli dzieci wybrzydzają, a Tobie ciągle brakuje czasu na gotowanie?

Droga mamo!

Doskonale wiem, że w natłoku codziennych obowiązków, codzienne gotowanie obiadu może być dodatkowym, obciążającym zadaniem, na które często nie masz ochoty. Być może masz już kilkanaście książek kucharskich, śledzisz blogi kulinarne (w tym prawdopodobnie również mój), ale pomimo tysięcy dostępnych przepisów, codziennie stajesz przed tym samym problemem – co ugotować na obiad?

Gdy nie mam czasu sięgasz po znane przepisy lub gotowce. Sytuację utrudnia fakt, że dzieci wybrzydzają i każdy chce jeść coś innego.

Co byś powiedziała gdybym przedstawiła Ci krok po kroku plan odczarowania rodzinnych obiadów?

Wyobraź sobie, że każdego dnia dokładnie wiesz co ugotować na obiad. Nie tylko robisz to z łatwością, ale wiesz, że będzie to smaczne, odżywcze i różnorodne.

 


Odpowiedz sobie szczerze na te pytania:

1) czy planowanie posiłków ułatwiłoby Ci gotowanie, ale jednocześnie proces planowania jest męczący i szybko się poddajesz?

2) gotujesz w ostatniej chwili, automatycznie, bez zastanowienia nad tym, czy warto coś zmienić?

3) z powodu pośpiechu robisz posiłki, które już znasz, a potem masz wyrzuty sumienia, że mogłaś dać dzieciom coś zdrowszego? Często kończy się jedzeniem kanapki z serem lub bananów?

4) często nawet chciałabyś coś zrobić zdrowszego, ale tego nie masz, tamto zamrożone, no i znów jecie kanapki?

5) chciałabyś zmienić część obiadów na wegetariańskie, ale z braku czasu ciężko jest wyjść ze starych nawyków? Brakuje Ci systematyczności we wprowadzanych zmianach?

5) chciałabyś przełamać niechęć dzieci do nowych smaków, tak aby cała rodzina jadła to samo na obiad?

6) wybrzydzanie dzieci podcina Ci skrzydła, napracujesz się a dzieci tylko mówią “o fuuu”, “ale to śmierdzi”, “na pewno tego nie spróbuje”?

7) uciekasz od narzekania robiąc tylko sprawdzone dania, ale jednocześnie masz dość jedzenia ciągle naleśników i pomidorowej?

8) dzieci nie zjedzą obiadu, a za chwilę wołają, że są głodne, przez co zamiast spędzać z nimi wartościowy czas, ciągle siedzisz w kuchni?

9) brakuje Ci pomysłów na zdrowe dania i ciągle jecie to samo? Korzystasz z gotowców lub tego co ugotuje babcia, jednocześnie marząc o tym, aby Twoja rodzina jadła inaczej?

.

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś NIE, to gotowanie obiadów nie sprawia Ci problemów. Zawsze masz potrzebne składniki i doskonale wiesz co ugotować. Cała rodzina je zdrowe, zróżnicowane obiady, przez wszystkie dni w tygodniu. Gratuluję!

Jeśli jednak choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś TAK, to poświęć kilka minut, aby przeczytać co dla Ciebie przygotowałam.

.


Chcę Ci pokazać moją drogę w planowaniu i gotowaniu posiłków dla rodziny

Udowodnię Ci, że aby gotować zdrowo nie potrzebujesz masy czasu, nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie umiesz gotować i brakuje Ci na to energii.

Być może podejmowałaś już próby zmian w odżywianiu, ale szybko się zniechęcałaś. Brak wsparcia ze strony męża i brak otwartości dzieci na nowe potrawy podcięły Ci skrzydła. Ty się napracowałaś, ale jedzenie które szykowałaś nikomu nie smakowało i wracało do lodówki. Czułaś się niedoceniana lub wręcz krytykowana przez resztę rodziny.

Frustrujesz się, bo wszyscy mówią o tym jak ważne jest jedzenie warzyw, a Twoje dzieci nawet nie chcą spróbować. Próbowałaś namawiać dzieci do zjedzenia obiadu. Układałaś kwiatki i domki z warzyw, straszyłaś zabraniem deseru, ale nic nie przynosiło rezultatów. A po każdej wizycie u dziadków dzieci jadły jeszcze gorzej.

Wiem, że chcesz dla swojej rodziny tego co najlepsze. Chcesz uchronić ich przed chorobami i problemami z wagą, ale nie wiesz jak to zrobić i Twoja frustracja rośnie.

Byłam dokładnie tam gdzie Ty. Moja mama ma 4 dzieci i codziennie gotowała obiady dla całej rodziny. Myślisz, że miałam super wzór i dużo się od niej nauczyłam? Było całkowicie odwrotnie. Gdy mama gotowała, ja byłam zajęta nauką, treningami i spotkaniami ze znajomymi. W domu zawsze był obiad, więc nie musiałam ani robić zakupów, ani gotować. Mama nie prosiła mnie o pomoc, a ja nie wyrywałam się do kuchni. Zdrowe odżywianie zupełnie mnie wtedy nie interesowało.

Kiedy wyszłam za mąż i zamieszkałam z Tomkiem, nadal nie zwracałam uwagi na to co jemy i nie umiałam gotować. Obiady robiłam bardzo rzadko, pracowałam w banku w centrum Łodzi i obiady jedliśmy głównie na mieście. Nie ukrywam, że często była to pizza lub McDonald. Gdy chciałam coś ugotować, dzwoniłam do mamy i pytałam jak to zrobić. Tak było do 2012 roku.

Dopiero gdy moja córka bardzo chorowała w żłobku, zainteresowałam się tematem i postanowiłam wszystko zmienić. Miałam małe dziecko, pracę w innym mieście, trenowałam bieganie i uczyłam się gotować zdrowo.

A teraz, mam bazę pewnych przepisów i sprawdzony sposób planowania. Nasze posiłki są zdrowe i co najważniejsze jedzenie smakuje mi jak nigdy wcześniej. Dopiero teraz mam satysfakcję nie tylko ze smaku jedzenia, ale i jego wartości odżywczych. Nie pracuję już w banku, od 2014 roku prowadzę własną firmę, a to sprawia, że ciągle jestem w pracy, cały czas biegam (chociaż już trochę mniej intensywnie). Na gotowanie nadal poświęcam mało czasu, ale nasze posiłki są szybkie, proste i jednocześnie pyszne i odżywcze.

Ty też możesz zaplanować posiłki swojej rodziny, ograniczyć ilość bezwartościowych zapychaczy i zamienić je na warzywa. Potrzebujesz tylko wiedzieć jak to zrobić i zacząć działać z planem i celem do którego będziesz dążyć.

Przeczytałam mnóstwo książek o odżywianiu oraz ukończyłam studia podyplomowe z dietetyki. Cały czas biorę udział w kolejnych kursach i szkoleniach. Wiem już, że gotowy, rozpisany jadłospis nie sprawdza się w rodzinach z dziećmi. Na papierze wszystko wygląda pięknie, ale co z tego, skoro dzieci nawet tego nie ruszą.

.


Stworzyłam warsztat “Odczaruj rodzinne obiady”, abyś wreszcie mogła czerpać radość z rodzinnych posiłków!obiady — kopia

Po udziale w warsztacie:

-> gotowanie obiadu przestanie być przytłaczającym wyzwaniem,

-> będziesz miała listę przepisów dopasowaną do Twojej rodziny i Twoich umiejętności kulinarnych,

-> z łatwością będziesz planowała posiłki i zakupy na kolejne dni,

-> zamiast zastanawiać się co ugotować na obiad, zaczniesz dopracowywać posiłki, które Ty i Twoja rodzina już lubicie,

-> będziesz wiedziała jak gotować obiad dla dzieci, uwzględniając ich preferencje smakowe i jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo polubienia nowych smaków,

-> nie będziesz szła na kompromisy i jadła tylko tego, co lubią dzieci,

-> odzyskasz radość i satysfakcję ze wspólnych posiłków.

.

Nie musisz być mistrzem kuchni, aby robić obiady, które pokocha Twoja rodzina.

.


Dlaczego tego potrzebujesz?

Być może słyszałaś, że rodzinne posiłki to bardzo ważny, wspólny czas. U Was jednak zamienia się w ciągłe kłótnie i madzenie. Moim celem jest nauczenie Cię jak gotować posiłki, które dobrze smakują, odżywiają rodzinę i są dopasowane do Twojego trybu dnia.

Jeśli nic nie zmienisz, to Twoje dzieci nie zaczną jeść lepiej. A jest duża szansa, że wykluczą kolejne produkty i będzie jeszcze gorzej. Regularna ekspozycja na różne produkty zwiększa prawdopodobieństwo akceptacji. Z dnia na dzień zaczniesz dostrzegać zmianę w zachowaniu dzieci.

.


Dla kogo są te warsztaty?

-> Dla mam które marzą o tym, aby gotowanie dla rodziny było szybkie, proste i jednocześnie wartościowe odżywczo.

-> Dla mam które chcą mieć swoją, sprawdzoną listę przepisów i sposób na planowanie posiłków, zamiast setek pomysłów (rozrzuconych w książkach i na blogach kulinarnych, do których zawsze czegoś brakuje) i pustki w głowie.

-> Dla mam, które wiedzą, że to jak dzieci nauczą się jeść w domu, będzie procentowało przez długie lata i wpłynie na to, jak w przyszłości będą gotować dla swoich rodzin.

.

Wyobraź sobie, że z radością przygotowujesz dla swojej rodziny kolorowe, pełne warzyw dania. Rodzinne posiłki są czasem spokojnym i radosnym. Twoja rodzina jest pełna energii i nie choruje. Macie siłę i ochotę na podróże, sport, naukę i rozwój.

Jestem pewna, że te warsztaty pozwolą Ci oszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Będziesz spokojna o zdrowie swoich dzieci teraz i w przyszłości.

.


DSC_2900_SocialMediaJak będą wyglądały warsztaty?

Rozumiem, że jesteś zabiegana i masz mało czasu dlatego kurs będzie maksymalnie praktyczny. Jego celem jest uwolnienie Twojego czasu, poprzez zautomatyzowanie  planowania posiłków, gotowania i robienia zakupów.

Startujemy 1 marca!

W dni robocze od wtorku 1 marca do 7 marca (6 spotkań) spotkamy się na krótkim live na żywo w dedykowanej grupie na Facebooku. Do każdego spotkania dostaniesz również arkusze PDF z ćwiczeniami lub podręczną checklistą.

Na grupie będę również odpowiadać na Wasze pytania (przez czas trwania kursu) oraz będzie mogły wymieniać się inspiracjami i pomysłami. Zawsze brakowało Ci motywacji? Wykorzystaj energię grupy!

Wszystkie materiały będą również codziennie pojawiały się na stronie kursu, abyś mogła do nich wrócić w dowolnym momencie (dostęp dostajesz na zawsze). Jeśli nie korzystasz FB, to właśnie na tej stronie będziesz mogła obejrzeć i pobrać wszystkie materiały.

.

Plan warsztatów “Odczaruj rodzinne obiady”:

Dzień 1 – Jak wykorzystać warsztat na 100%?

Dzień 2 – Przeglądamy przepisy i robimy pierwszy zarys planu posiłków.

Dzień 3 – Dopasowujemy Twoją kuchnię i planujemy zakupy.

Dzień 4 – Ustalamy Twoją wizję idealnych posiłków i planujemy kolejne kroki działania.

Dzień 5 – Omawiamy jakie zasady ustalić z dziećmi, aby skończyło się marudzenie, a zaczęło próbowanie nowych produktów.

Dzień 6 – Tworzymy plan rotacji posiłków, który przynosi prawdziwą ulgę. Zamiast kupować kolejną książkę kucharską, zaczniesz Tworzyć swoją własną.

.

Każdy dzień to spotkanie Live + ćwiczenia + moje wsparcie + wymiana doświadczeń i inspiracji.

Dostęp do wszystkich spotkań i ćwiczeń dostajesz na zawsze..

 Dołącz teraz, bo później możesz zapomnieć 🙂

Cena na start 149 zł jest dostępna tylko do 28 lutego. Później cena wzrasta do 199 zł.

Zawiera 5% podatku

.Jak tylko dołączysz do warsztatu dostaniesz ode mnie wiadomość z dalszymi krokami oraz link do tajnej grupy na FB.

Już się cieszę na nasze warsztaty. To będzie masa praktycznych wskazówek.

Zawiera 5% podatku