Poznajmy się bliżej :) - Jak Zdrowo Żyć

haniaKurs “Wzmocnij odporność swojego dziecka” coraz bliżej i jeśli nie jesteś stałą czytelniczką mojej strony, to być może zastanawiasz się czy można mi zaufać, przecież prawie nic o mnie nie wiesz. Dlatego napiszę kilka słów o tym w jaki sposób odżywiania wierzę (kilka osób pytało czy jest to medycyna chińska, ajuwerda, czy może jeszcze coś innego).

Dietetyką interesuję się od czterech lat, skończyłam studia podyplomowe, przeczytałam wiele książek i bardzo dużo się nauczyłam, ale z wykształcenia jestem ekonomistką, ze specjalnością statystyka. Przez prawie 10 lat pracowała w banku w dziale analiz finansowych, dlatego tym co do mnie przemawia są badania naukowe i wyniki przedstawione w liczbach.

Dlatego:
-> nie polecam czegoś dlatego, że pomogło dziecku mojej sąsiadki lub znajomej,
-> nie przekonują mnie opowieści, że ktoś palił papierosy, pił alkohol i żył 100 lat (w totolotka też ktoś wygrywa),
-> nie wierzę we wszystko co przeczytam w internecie (olej kokosowy nie jest lekarstwem na wszystko),
-> nie wierzę w to co mówią w reklamach firmy farmaceutyczne (to marketing, a nie wiedza).

Badania w dietetyce są bardzo trudne do przeprowadzenia i trwają wiele lat, pojawia się ich coraz więcej i czasem ciężko wybrać te właściwe. Ale wiele rzeczy jest już potwierdzonych, w USA są już kliniki, w których pacjenci leczeni są dietą i są w stanie cofnąć choroby układu krążenia. Kliniki te prowadzi dr Ornish, a jego dieta została wybrana najlepszą dietą dla serca.

maryihaniahobbitonSzukam takich autorów, którzy przeprowadzają badania lub opierają się na nich i dodatkowo mają wieloletnie doświadczenie w pracy w pacjentami i uczę się od nich. Moje autorytety to właśnie dr Ornish, a także dr Fuhrman, dr Greger i dr Chutkan. W naszym kraju działa Fundacja Wiemy co Jemy, pod przewodnictwem dr Desmond, która również analizuje badania naukowe i dzieli się wnioskami. Jest to “evidence based medicine” czyli medycyna oparta na dowodach naukowych i tego się trzymam.

Dodatkowo jako matka 5-letniej Hani wypracowałam wiele praktycznych sposobów jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia i co robić, aby nie spędzać całych dni w kuchni. W kursie dzielę się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną.

Sprzedaż kursu trwa do 20 listopada, ale tylko 15 i 16 listopada możesz kupić kurs w promocyjnej cenie 59 zł i dostać specjalny bonus z okazji startu sprzedaży.

Jeśli masz jakieś pytanie lub wątpliwości, to proszę napisz do mnie maria.pabich@jakzdrowozyc.pl.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *