dietetyk PabianiceJak gotować różnorodne, pełne warzyw posiłki dla całej rodziny i zachęcić dzieci do ich jedzenia, bez spędzania całego dnia w kuchni i bez słuchania marudzenia przy stole?

Droga mamo!

Doskonale wiem jak ciężko jest połączyć wiele codziennych obowiązków. Praca, opieka nad dziećmi, sprzątanie, zakupy, gotowanie. Ciągły brak czasu i natłok obowiązków sprawiają, że gotowanie dla rodziny często są postrzegane jako zło konieczne i strata czasu. Wspólne posiłki zamiast być miłym rodzinnym czasem, są pełne nerwów i kłótni.

Masz małe dzieci i nie chcesz spędzać całego dnia na gotowaniu i robieniu zakupów. A kiedy już ugotujesz coś zdrowego, to wszyscy szczerzą zęby mówiąc że „tego zielonego to oni jeść nie będą”, mało tego nawet nie spróbują, bo nie lubią i to na pewno bez smaku, a może nawet trujące.

Co byś powiedziała gdybym przedstawiła Ci krok po kroku drogę do tego, aby cała rodzina jadła kolorowe posiłki, pełne warzyw, kasz i roślin strączkowych?

.

Odpowiedz sobie na te pytania:

-> Czy brakuje Ci pomysłów na posiłki i ze niepokojem zauważasz, że Twoja rodzina je coraz gorzej? 

-> Dzieci najchętniej sięgają po chleb z dżemem. Ciągle proszą o te same dania, a nowych potraw nie chcą nawet spróbować?

-> Chowasz warzywa w innych daniach, ale czujesz, że to ciągle za mało?

-> nie jesteś pewna, że Twoje dzieci jedzą odpowiednią ilość białka, żelaza, wapnia i innych składników?

-> Często idziesz na kompromisy i dajesz im produkty, o których wiesz, że nie są wartościowe, żeby tylko coś zjadły? Czujesz się bezradna?

-> Starasz się ograniczać słodycze w domu, ale dzieci i tak codziennie jedzą coś słodkiego?

-> Chciałabyś przestać robić podwójne obiady i tak wszystko zaplanować, aby nie musieć stań dniami i nocami w kuchni. Aby wreszcie odpocząć i dobrze się wyspać.

-> Czy masz problem z podjadaniem i często ukrywasz się z jedzeniem przed dziećmi?

-> Czy dzieci przynoszą choroby z przedszkola lub szkoły, a choruje cała Twoja rodzina? Nieprzespane noce, odwołane wyjazdy wakacyjne, ciągłe zwolnienia z pracy, nieustanny stres.

-> Czy czerpiesz informacje z różnych źródeł, telewizji, Internetu i w rezultacie masz mętlik w głowie. Kolejne doniesienia wydają Ci się sprzeczne, im więcej czytasz tym mniej rozumiesz i już nie wiesz komu wierzyć i co tak naprawdę jest zdrowe?

-> Wydaje Ci się, że zdrowe odżywianie jest trudne, czasochłonne i bardzo drogie. Przepisy na zdrowe potrawy zawierają wiele nieznanych Ci składników. Nie wiesz jak one wyglądają oraz gdzie je kupić?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś NIE, to prawdopodobnie jesteś zadowolona z tego jak je Twoja rodzina. Dzieci nie chorują, a Ty tryskasz energią. Wspólne posiłki są czasem relaksu i dobrej zabawy.

Jeśli jednak choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś TAK, to poświęć kilka minut, aby przeczytać co dla Ciebie przygotowałam.

.


Nie musisz ciągle iść na kompromisy i gotować tylko to, co lubią dzieci

Chcę pokazać Ci historię, którą sama przeszłam, a która sprawiała, że moja córka przestała chorować i zaczęła jeść warzywa. A ja nie tylko zmieniłam posiłki mojej rodziny, ale od 6 lat pomagam innym rodzinom. 

Udowodnię Ci, że aby gotować zdrowo nie potrzebujesz masy czasu, nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że nie umiesz gotować i brakuje Ci na to energii.

Być może podejmowałaś już próby zmian w odżywianiu, ale szybko się zniechęcałaś. Brak wsparcia ze strony męża i brak otwartości dzieci na nowe potrawy podcięły Ci skrzydła. Ty się napracowałaś, ale jedzenie które szykowałaś nikomu nie smakowało i wracało do lodówki. Czułaś się niedoceniana lub wręcz krytykowana przez resztę rodziny.

Nikt nie nauczył Cię jak rozmawiać z dziećmi o jedzeniu. Czujesz, że coś robisz źle, bo Twoje dzieci nie jedzą tak jak dzieci Twoich znajomych. Boisz się komentarzy i porównań na  rodzinnych spotkaniach.

Frustrujesz się, bo wszyscy mówią o tym jak ważne jest jedzenie warzyw, a Twoje dzieci nawet nie chcą spróbować. Próbowałaś namawiać dzieci do zjedzenia obiadu. Układałaś kwiatki i domki z warzyw, straszyłaś zabraniem deseru, ale nic nie przynosiło rezultatów. A po każdej wizycie u dziadków dzieci jadły jeszcze gorzej.

Wiem, że chcesz dla swojej rodziny tego co najlepsze. Chcesz uchronić ich przed chorobami i problemami z wagą, ale nie wiesz jak to zrobić i Twoja frustracja rośnie.

DSC_2900_SocialMedia

.

Byłam dokładnie tam gdzie Ty. Gdy moja córka ciągle chorowała w żłobku, lekarze tylko wypisywali kolejne recepty. Nikt nie rozmawiał ze mną o odżywianiu dzieci.

Sytuacja zmieniła się dopiero gdy wzięłam sprawy w swoje ręce i zaczęłam się uczyć i czytać o odżywianiu. Pracowałam wtedy na etacie w banku, miałam małe dziecko, trenowałam bieg na orientację i marzyłam o powołaniu do kadry na Mistrzostwa Świata. 

Przez choroby Hani nie spałam po nocach, miałam zaległości w pracy, odwoływałam wyjazdy na zawody, byłam zmęczona, a dodatkowo ciągle intensywnie trenowałam. Miałam jednak ogromną motywację, zdrowie córki było dla mnie najważniejsze.

Nie umiałam wtedy gotować. Jedliśmy czekoladowe płatki z mlekiem i makaron z sosem ze słoika. Wszystkiego uczyłam się sama, krok po kroku. To było w 2012 roku.

A dzisiaj pomagam kolejnym mamom przejść tę samą drogę. Dzielę się wiedzą i doświadczeniem, na mojej stronie, w e-bookach, kursach i na konsultacjach.

Nie pracuję już w banku, od 2014 roku prowadzę własną firmę, a to sprawia, że ciągle jestem w pracy, cały czas biegam (chociaż już trochę mniej intensywnie). Na gotowanie nadal poświęcam mało czasu, ale nasze posiłki są szybkie, proste i jednocześnie pyszne i odżywcze.

Może się wydawać, że wszystko przychodzi mi z łatwością, ale tak nie jest. To efekt moich działań i planowania każdego dnia. Zbiór zasad związanych z odżywianiem rodziny i moja sprawdzona baza przepisów.

Ty też możesz zaplanować posiłki swojej rodziny, ograniczyć ilość bezwartościowych zapychaczy i zamienić je na warzywa. Potrzebujesz tylko wiedzieć jak to zrobić i zacząć działać z planem i celem do którego będziesz dążyć.

Przeczytałam mnóstwo książek o odżywianiu oraz ukończyłam studia podyplomowe z dietetyki. Cały czas biorę udział w kolejnych kursach i szkoleniach. Wiem już, że gotowy, rozpisany jadłospis nie sprawdza się w rodzinach z dziećmi. Na papierze wszystko wygląda pięknie, ale co z tego, skoro dzieci nawet tego nie ruszą.

Dlatego ja pracuję metodą coachingową. Jestem certyfikowanym coachem Precision Nutrition. Łączę wiedzę dietetyczną z praktycznymi wskazówkami, dopasowanymi do Twojej sytuacji.

precision-nutrition-maria-pabich-l1-certification-1

Maria PabichStworzyłam program Zdrowa Rodzina, aby dać Ci wsparcie, którego potrzebujesz

Po zakończeniu naszej współpracy:

-> w 20 minut będziesz w stanie przygotować pełnowartościowy posiłek dla całej rodziny, tylko z produktów, które masz zawsze w domu (bez wychodzenia na zakupy),

-> nawet w najbardziej zabiegany dzień będziesz mieć pewność, że Twoja rodzina dobrze się odżywia,

-> będziesz w stanie precyzyjnie określić, które produkty powinny stanowić podstawę waszych posiłków, a które muszą być tylko małym dodatkiem, lub zostać całkowicie wyeliminowane,

-> domowe posiłki będziesz przygotować w taki sposób, aby uzupełniały to, co Twoje dzieci jedzą w przedszkolu lub szkole,

-> będziesz pewna swojej i wiedzy i wybranego rozwiązania, nie dasz się przekonać babci/cioci/znajomej, że Twoje dziecko powinno jeść coś innego,

-> cała rodzina będzie jadła te same wartościowe posiłki, koniec z gotowaniem dwóch różnych obiadów każdego dnia. Niezjedzone warzywa przestaną wracać do lodówki,

-> poczujesz ulgę i odzyskasz przyjemność ze wspólnych posiłków

-> Wasze silne organizmy zwalczą każdą chorobę jeszcze zanim pojawią się objawy,

-> wzrośnie wasz poziom energii i dobre samopoczucie, a sylwetki naturalnie i bez trudu się wyszczuplą.

.

REKOMENDACJE

1

30


Dlaczego tego potrzebujesz?

Bo nie masz czasu! Jeśli nie zadbasz o różnorodne, pełne warzyw posiłki, to energii będzie Wam ubywać, a kilogramów przybywać. To prosta droga do chorób i apatii.

Aby mieć siłę i energię do pracy i opieki nad rodziną (również do gotowania), potrzebujesz zadbać o siebie i odżywić swój organizm. Odkładając zmiany w odżywianiu na spokojniejszy czas, prawdopodobnie nigdy się do nich nie zabierzesz. W naszym życiu zawsze coś się dzieje.

Prosty plan posiłków, zaplanowane zakupy i działające strategie na rozmowy z dziećmi sprawią, że Wasze posiłki krok po kroku zaczną zmieniać się w kolorowe, różnorodne z coraz większym udziałem warzyw. Znikną ciągłe kanapki z żółtym serem, parówki i płatki z mlekiem. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, gdy wszyscy będą jeść to samo.

Odzyskasz pewność siebie i będziesz dumna ze swojej silnej woli. Codzienne gotowanie będzie dawało satysfakcję dbania o rodzinę.

.

REKOMENDACJE

19

27


Dla kogo jest ten program?

To jest program dla mam, które wiedzą jak ważne są codzienne posiłki. Rozumieją, że zdrowe odżywianie daje rezultaty w postaci mniejszej ilości chorób, lepszego samopoczucia i poziomu energii.

Przygotowałam go z myślą o mamach, których nikt nie uczył jak odżywiać dzieci, a którym styl jedzenia wyniesiony z rodzinnego domu już nie odpowiada. Dla mam, które chcą zmniejszyć ilość mięsa, cukru, produktów mącznych w codziennych posiłkach, a zwiększyć ilość warzyw, owoców, roślin strączkowych.

Dla mam, które wiedzą, że to jak dzieci nauczą się jeść w domu, będzie procentowało przez długie lata i wpłynie na to, jak w przyszłości będą gotować dla swoich rodzin.

Wyobraź sobie, że z radością przygotowujesz dla swojej rodziny kolorowe, pełne warzyw dania. Rodzinne posiłki są czasem spokojnym i radosnym. Twoja rodzina jest pełna energii i nie choruje. Macie siłę i ochotę na podróże, sport, naukę i rozwój.

Jestem pewna, że nasza współpraca pozwoli Ci oszczędzić mnóstwo czasu i nerwów. Będziesz spokojna o zdrowie swoich dzieci teraz i w przyszłości.

Jeśli chcesz maksymalnie szybkich efektów i mieć poczucie, że masz do kogo się zwrócić po wsparcie, to serdecznie zapraszam Cię do programu.

 

REKOMENDACJE

15

12


Jak będzie wyglądała nasza współpraca?

Program zdrowa rodzina to cykl 5 konsultacji indywidualnych ze mną rozłożonych na 3 miesiące. Rozmawiamy przez telefon lub skype/messenger, każda rozmowa trwa 55 minut. Spotykamy się w wybranych przez Ciebie terminach.

To czas na spokojną rozmowę, zadawanie pytań i rozwiewanie wątpliwości. Chcę dobrze poznać sytuację Twojej rodziny, aby jak najlepiej Wam pomóc. Przeanalizuję Wasz obecny jadłospis i opracujemy plan zmian.

Po każdej konsultacji będziesz miała spisane zalecenia i konkretne kroki do wykonania. Będziesz mogła do tego wrócić w każdej chwili, żeby sprawdzić nad czy teraz pracować.

Dodatkowo otrzymasz materiały w formie PDF i video oraz szybkie przepisy gotowe do druku

W czasie trwania programu będziesz miała ciągłą możliwość zadawania pytań poprzez e-mail.

Do każdej współpracy podchodzę bardzo indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, dlatego ilość miejsc jest ograniczona..

Liczba miejsc ograniczona! Dołącz teraz, bo później możesz zapomnieć.

.Jak tylko dołączysz do programu dostaniesz ode mnie wiadomość z dalszymi krokami. Poproszę Cię o wypełnienie ankiet i zapisanie posiłków. Dostaniesz również link do mojego kalendarza i wybierzesz wygodny dla siebie termin naszej rozmowy.

Zakup jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu >>

.

REKOMENDACJE

10

11

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA

……
precision-nutrition-maria-pabich-l1-certification-1probiotykicertyfikat_alergie

.
.

Certyfikat_hipoglikemia certyfikat-1 certyfikat_000001-1certyfikat_000002-1certyfikat_000003-1certyfikat_000004-1certyfikat_000005-1404_28102020_CERTYFIKAT