Zacznij tutaj - Jak Zdrowo Żyć

Witaj,

cieszymy się bardzo, że udało Ci się trafić na naszego bloga o zdrowym stylu życia. Prowadzimy go prawie od początku 2014 roku i przez ten czas opublikowaliśmy mnóstwo artykułów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że żaden nowy czytelnik ich nie przeczyta, dlatego stworzyliśmy tą stronę, której zadaniem jest szybko pokazać Ci co możesz u nas znaleźć i przekierować do najważniejszych stron lub artykułów z każdego działu.

Pamiętaj również, że aby nie przegapić naszych kolejnych artykułów (i przy okazji zgarnąć darmowego e-booka z przepisami na pyszne i zdrowe śniadania), możesz zapisać się na nasz newsletter -> patrz zielony pasek na górze strony. Zaczynamy! 🙂

.


Zdrowe odżywianie, bo jedzenie ma znaczenie!

To największa sekcja naszego bloga. Pod koniec 2012 roku zrezygnowaliśmy z jedzenia mięsa i nabiału i od tego czasu jesteśmy na diecie w pełni roślinnej. Zrobiliśmy to przede wszystkim dlatego, że dieta roślinna jest po prostu zdrowsza. Od samego początku naszego bloga dzielimy się naszą wiedzą z czytelnikami i uświadamiamy Was dlaczego jedzenie jak największej ilości roślin jest tak ważne.

Najważniejsze artykuły:
Czym jest zdrowe odżywianie?
Motywacja do zdrowego odżywiania
☛ 8 naukowych faktów o zielonych koktajlach
Dlaczego warto jeść zielone liście?
Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworu?
Wskazówki dla nieumiejących gotować

.


recipe-575434_1280 Szybkie i zdrowe przepisy!

Zdajemy sobie sprawę z tego, że redukcja lub całkowite porzucenie mięsa i nabiału w diecie wielu osobom wydaje się trudne, dlatego wspieramy Was również wieloma przepisami na pyszne, szybkie i proste w przygotowaniu dania, dzięki którym zobaczysz, że kuchnia roślinna wcale nie jest taka straszna 🙂

.

Zacznij od tych przepisów:

☛ Śniadania: Nasza ulubiona owsianka, Kasza jaglana z sosem truskawkowym
☛ Zupy: Zupa z czerwonej soczewicy z kaszą jaglaną
☛ II dania: Curry z dynią i mlekiem kokosowym, Kotlety z soczewicy
☛ Desery: Ciasto z cieciorki z kremem kokosowym, Ciasto z awokado i migdałów

Po więcej przepisów kliknij tutaj.

.


football-147854_1280 Promujemy ruch, bo w zdrowym ciele zdrowy duch!

Drugim bardzo ważnym elementem zdrowego trybu życia jest odpowiednia dawka aktywności fizycznej każdego dnia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jakie to ma znaczenie dla zdrowia i sprawnego ciała, dlatego często namawiamy naszych czytelników do tego, aby wygospodarować codziennie czas na jakąś aktywność fizyczną.

Najważniejsze artykuły:
☛ Regularna porcja ruchu wydłuża życie
☛ 10 śmiesznie małych sposobów na zwiększenie aktywności
Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna?
☛ Jak siedzieć przy biurku?
☛ Jak przyspieszyć regenerację po treningu?
☛ Jak wrócić do formy po ciąży?
Kilka słów o jodze od profesjonalistki
.


sun-147426_1280 Rozwój osobisty – praca nad swoim umysłem, świadomością i uczuciami

Trzecim elementem zdrowego życia jest zrelaksowany i zmotywowany umysł, zdolny do dynamicznego działania, ale również do wrażliwości, miłości i współczucia. Umysł potrafiący poradzić sobie z coraz powszechniejszym stresem i potrafiący realizować stawiane sobie cele. W tej sekcji piszemy o różnych technikach pracy ze swoją głową, o medytacji, ale również o tym jak w prosty sposób zwiększać swoją efektywność poprzez różne psychologiczne mechanizmy wykorzystujący sposób pracy naszego własnego mózgu.

Najważniejsze artykuły:
☛ ABC medytacji
☛ Chwila wdzięczności
☛ Pozytywne myśli -> pozytywne życie
☛ Najbardziej magiczne chwile
Prezent od serca
☛ Nie przywiązuj się do rzeczy materialnych
☛ Wykorzystaj nawyki do poprawy efektywności
☛ Czy można spać jak Napoleon?
☛ Równowaga między pracą, a życiem prywatnym
Jesteś swoim własnym szefem

.


flower-1547395_1280.png Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!

JakZdrowoZyc.pl to znacznie więcej niż tylko artykuły na blogu. Sprzedajemy również książki i organizujemy kursy, w których nauczamy zdrowego odżywiania, oraz udzielamy indywidualnych konsultacji.

Najważniejsze:
E-book Sekrety Zielonych Koktajli
Kurs on-line DIETA W PRACY
Darmowe szkolenia on-line (webinary)

.

Wszystkie treści publikowane na naszym blogu staramy się wnikliwie sprawdzać, albo na sobie samych, albo poprzez wyszukiwanie informacji na ich temat w kilku różnych źródłach. Chcemy być wiarygodni, aby każdy, kto nas odwiedza nie marnował swojego czasu, zastanawiając się czy to co piszemy nie jest totalną bzdurą. Jest to dla nas ważne, ponieważ w dzisiejszych czasach można w internecie znaleźć tyle różnego chłamu, że czasami aż odechciewa się czytać 🙂 Oczywiście nie oznacza to, że wszystko co piszemy będzie odpowiednie dla każdego czytelnika, ale jesteśmy pewni, że każdy będzie w stanie znaleźć coś, co będzie rezonować z jego odczuciami, doświadczeniami i przekonaniami.

Miłego czytania! 🙂

.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *