4 zasady odżywiania rodziny, które zmienią codzienne posiłki w zastrzyk witamin dla ciała i przyjemność dla podniebienia

4

zdrowe odżywianie rodziny
Chcesz zdrowo karmić rodzinę, ale nie wiesz od czego zacząć?

Kiedyś wiedzę o odżywianiu przekazywano w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Młode dziewczyny uczyły się od swoich mam i babć, a później intuicyjnie stosowały te same przepisy i nawyki w swojej rodzinie. Jednak czas płynie, mamy coraz więcej nowych odkryć, wiedzy i dostępnego pożywienia. Jeszcze nigdy w historii ludzkości, otaczająca nas rzeczywistość nie zmieniała się tak dynamicznie.

To wszystko sprawia, że rady dawane nam przez babcie są już często nieaktualne. To co dla niej było luksusem, jak mięso czy cukier, teraz jedzone w nadmiarze powoduje szereg chorób.

Aktualnie coraz częściej szukamy wiedzy i przepisów w internecie, a tam można spotkać często bardzo różne i sprzeczne informacje. Nie wiadomo komu wierzyć, a do tego dochodzi presja rodziny, która nie rozumie wyborów młodej matki. Masz prawo czuć się zagubiona!

.

.

Poznaj te 4 zasady, a zdrowe odżywianie rodziny stanie się łatwe i przyjemne jak oglądanie ulubionego serialu

Jestem dietetykiem i autorką kursu on-line Wzmocnij odporność swojego dziecka. W moich wykładach i kursach uczestniczyły już tysiące osób. To głównie rozmowy z moim klientami uzmysłowiły mi, że młodym matkom brakuje kilku prostych zasad, których będą się trzymać szykując posiłki dla rodziny. Postanowiłam stworzyć coś takiego i oto jest :)

Koniec ze stresem i zastanawianiem się czy wszystko robisz dobrze!

Nie przekażę Ci od razu całej wiedzy o odżywianiu, ale jeśli zaczniesz od solidnych podstaw, to dalej będzie już dużo łatwiej. Te zasady są jak korzenie, które utrzymają silne i stabilne drzewo, w przypadku wiatru nowych wiadomości lub krytyki znajomych czy rodziny.

Moją misją jest pomagać rodzicom w zdrowym odżywianiu siebie i rodziny, tak aby wspólne posiłki były źródłem przyjemności (zamiast stresu i kłótni), a katary i przeziębienia odeszły w zapomnienie!

W 2012 roku bardzo mocno zmieniłam sposób odżywiania naszej rodziny. Jako matka chciałam pomóc mojej córce, która ciągle chorowała w żłobku. Pomoc lekarzy sprowadzała się do wypisywania recept na kolejne antybiotyki. Zaczęłam szukać innej drogi…

Tak trafiłam na temat zdrowego odżywiania i utknęłam na dobre. Na bardzo dobre, bo moja rodzina odzyskała zdrowie, a ja sens swojego życia. Codzienne rozmowy z osobami, którym pomagam dają mi pewność, że to co robię ma sens. W 2014 porzuciłam pracę na etacie i zajęłam się całkowicie promocją zdrowego odżywiania i pogłębianiem swojej wiedzy.

.

Zapisz się na listę, aby otrzymać zasady zdrowego odżywiania rodziny oraz inne darmowe poradniki (dostępne tylko dla czytelników naszego newslettera)..

.

Zobacz opinie naszych czytelników:

Wasz newsletter jest jednym z bardziej wartościowych jakie dostaję. Zachwyciła mnie lista zasad żywienia dla rodziny! Ułożyło mi to parę spraw w głowie. Chętnie będę polecać dalej. Beata

Jak zawsze porcja super wiedzy :-) Dziękuję Marysiu Aneta

Wspaniałe rady i takie proste. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam Maria z Madrytu

Jestem pod dużym wrażeniem wiedzy przekazywanej nam przez Marysię i jej męża. Jako biolog z wykształcenia, wiem całkiem sporo na temat biochemii produktów spożywczych, metabolizmu komórkowego oraz procesów zachodzących w organizmie – a i tak dowiaduję się mnóstwo nowych rzeczy o żywności. Marysia wraz z mężem, za pomocą kursów, e-booków, bloga i webinbariów – przekazują nam kawał porządnej wiedzy – takiej, której można ufać w 100%. Wspaniałą rzeczą są również nadsyłane newslettery, a w nich nowe przydatne informacje, przepisy i przede wszystkich słowa motywujące do zmiany stylu życia. A najważniejsze jest to, że TO WSZYSTKO DZIAŁA! Kilka miesięcy temu zmieniłam sposób odżywiania siebie i mojej rodziny. Małymi kroczkami. Efekt? Czujemy się lepiej, jemy zdrowiej a przede wszystkim bardziej świadomie i mniej chorujemy (w porównaniu z ubiegłymi latami) – wszystko to sprawia, że nie mam żadnych wątpliwości, że warto zapoznać się z produktami (blogiem, e-bookami, kursami, itp.), które proponują nam Marysia z mężem. Magda

Dzień dobry,
czytam twoje maile i wpisy od prawie roku :) i czekam na te maile. Zawsze powodują, że wracam na właściwe tory, bardziej się staram i patrzę na to co jemy. Czasem poddaję się lub odpuszczam w walce o lepsze nawyki żywieniowe, tłumaczą to brakiem czasu, sił do walki o każdą rzecz. Ale dzięki twoim przypominajkom i wsparciu użytkowników grup z kursu wiem, że nie tylko ja czasem upadam. Ważne jest żeby mino porażek dalej wstawać i dążyć do celu. Od dziś słowo „umiar” idzie u nas na cenzurowane 😉
Czekam na kolejne wiadomości od ciebie. Jadwiga

.

Znasz kogoś kto również skorzysta z takich informacji? Udostępnij proszę!

4 Responses

 1. Kamil

  Dlaczego nie można od razu np. w pierwszym mailu z tym związanym dostać dostępu do całości tego darmowego poradnika, tylko trzeba czekać? Czy można by to zmienić, proszę?

  Odpowiedz
  • Marysia Pabich
   Marysia Pabich

   Kamil, nie można tego zmienić :) Nie chcę aby to był kolejny darmowy poradnik, który można pobrać w internecie, zapisać na dysku i może kiedyś przeczytać. Sama pobieram w ten sposób materiały i zdecydowana większość niczego nie zmienia w moim życiu, części nawet nie czytam, bo szybko zapominam, że pobrałam.

   Każda z tych zasad wymaga chwili przemyślenia i wprowadzenia w życie, do każdej podpowiadam przepisy. Na koniec jest wszystko w jednym pliku do druku.

   Odpowiedz
 2. Rena

  Witam. A Czy można prosić o jakies ciekawe przepisy na śniadania , obiad. kolację dla 8.5 mies. niemowlaka ze skazą białkową i na jajko kurze. :( Mam nadzieję, że w koncu to minie.. ale póki co probowalam ostatnio dannia z bialym serem.. a że karmię małego piersią to dostal znow krostek na ciele.. Jak np. tez takiemu malemu dostarczyć wapnia w pozywieniu..? Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *