Maria PabichNazywam się Maria Pabich i jestem dietetykiem.

Ale nie lubię tak o sobie mówić, bo dietetyk i diety kojarzą się większości osób z odchudzaniem. A ja nie wierzę w krótkoterminowe diety, nie układam gotowych jadłospisów i nie liczę kalorii.

Wierzę, że odżywianie to kluczowy element naszego zdrowia. Codzienne posiłki mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie każdego dnia, dzisiaj, jutro, za dziesięć i za pięćdziesiąt lat.

Od tego co znajduje się na naszych talerzach zależy jak dużo mamy energii, jak sprawnie pracuje nasz mózg, jak wydajnie pracujemy.

Chcesz przebiec maraton? Zbudować dom? Rozkręcić firmę? Jeździć z dziećmi na rowerze? Bawić się z wnukami? Zdrowe odżywianie pomaga w realizacji tych wszystkich marzeń!

10 lat temu wydawało mi się, że zdrowo się odżywiam. Prawie nie jadłam słodyczy i chipsów, czasami zamawiałam pizzę. Byłam szczupła i wszystko wyglądało ok, do czasu, aż w 2011 urodziłam córkę Hanię.

Kiedy Hania poszła do żłobka zaczęła bardzo dużo chorować. Antybiotyki, sterydy, kolejne pobyty w szpitalu, podejrzenie astmy dziecięcej. Wtedy przestałam polegać tylko na lekarzach i wzięłam sprawy w swoje ręce.

W 2012 roku zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem i zmieniłam wszystkie nasze posiłki. Dopiero wtedy zrozumiałam, co powinniśmy jeść i dlaczego wszyscy w naszym społeczeństwie tak dużo chorują.

.

Średnia długość życia w Polsce wynosi obecnie około 77 lat. To 77 lat na wycieczki, bieganie, jazdę na nartach, chodzenie po górach, spotkania ze znajomymi. To 77 lat na fajne życie, a możesz żyć jeszcze dłużej!

Ale jeśli nie masz jeszcze 50, 40 czy nawet 30 lat, a już czujesz się staro, już masz nadwagę i podwyższony poziom cholesterolu, to jak chcesz żyć przez kolejne 30, 40, 50 lat? Nie rezygnuj z siebie! Nie rezygnuj z życia!

Promocja zdrowego odżywiania stała się moją misją. Skończyłam studia podyplomowe z dietetyki i kanadyjski kurs Precision Nutrition. Zdrowie mojej rodziny bardzo się poprawiło. Hania nie choruje i nie opuszcza dni w szkole (nawet gdy pół klasy jest nieobecne z powodu różnych infekcji), razem podróżujemy po całym świecie.

Od 2014 roku prowadzę Jak Zdrowo Żyć i pomagam całym rodzinom odzyskać zdrowie i energię.

Chcę Ci pokazać, że życie może być piękne! Że nie musisz siedzieć w domu, bo dzieci są ciągle chore, a Ty nie masz siły nawet zaplanować wyjazdu, a co dopiero się na niego spakować.

Życie pełne przygód i wrażeń w pełni zdrowia – to jest mój cel. Utrata kilogramów to tylko przyjemny skutek uboczny współpracy ze mną.

Zapraszam Cię do wspólnej przygody! Wierzę w Ciebie i będę wspierać Cię na każdym kroku.

 

Chcesz poznać mnie bliżej? Zapraszam na serię webinarów.
Już dziś zapisz się na BEZPŁATNY webinar Jak schudnąć bez liczenia kalorii? >>

tło_FB