Jak postępować bezpośrednio po urazie, jak rehabilitować i zapobiegać

Skręcona kostka – jak się zachować po urazie, jak leczyć, rehabilitować i zapobiegać

Skręcona kostka – jak się zachować po urazie, jak leczyć, rehabilitować i zapobiegać

.

skrecona_kostka2

Przy każdym kroku zastanawiasz się jak długo jeszcze kostka będzie Cię bolała? Jeśli nie rozpoczniesz rehabilitacji może się okazać, że ból utrzyma się przez długie miesiące, a nawet lata. Gdybyśmy pokazali Ci jak szybko wrócić do pełnej sprawność, to czy jesteś gotowy do działania?



.

Nie czekaj! Zacznij leczenie już teraz!

Zawiera 5% podatku

.



.

Ten poradnik jest dla Ciebie jeśli chcesz mieć pewność, że kostka wróci do pełnej sprawności!

Odpowiadamy w nim na wiele ważnych pytań, między innymi:
– co robić krok po kroku, aby przyspieszyć gojenie urazu?
– czy z urazem należy udać się do lekarza?
– czy na skręcenie kostki potrzebny jest gips?
– jak zmniejszyć obrzęk dzięki tapingowi?
– jakie ćwiczenia możesz robić już w dniu urazu?
– jak zapobiegać wtórnym urazom?
– dlaczego kostka nadal boli kilka tygodni po urazie?
– jak masażem usunąć zrosty i zbliznowacenia?

.

Co znajdziesz w naszym poradniku?

Wideo-poradnik to konkretne wskazówki od fizjoterapeuty z ponad 20-letnią praktyką, człowieka, który ze sportowcami pracuje na co dzień (od wielu lat opiekuje się drużyną piłkarzy ręcznych). Znajdziesz tam również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Materiał to w sumie prawie 40 minut nagrań, podzielonych na 3 bloki tematyczne.

.

Film 1: Jak się zachować i co zrobić bezpośrednio po urazie?

Pierwsze minuty i godziny po urazie, to kluczowy moment, Twoje zachowanie w tym czasie może znacznie skrócić czas leczenia kostki, lub wręcz przeciwnie, spowodować, że uraz będzie goił się dłużej.

.

Film 2: Jak leczyć i rehabilitować kostkę?

Kolejne dni i tygodnie to czas na aktywną rehabilitację. Siedzenie i czekanie, aż przestanie boleć nie jest najlepszym rozwiązaniem. Odpowiednie ćwiczenia pozwolą Ci szybciej wrócić do pełnej sprawności.

.

Film 3: Jak wzmacniać staw skokowy i zapobiegać urazom?

To temat szczególnie ważny dla osób, które mają za sobą uraz stawu skokowego, lub nawet kilka takich przypadków. Oraz dla tych, które uprawiając sport są bardziej narażone na skręcenie kostki. Z tego materiału dowiesz się jak zapobiegać kolejnym urazom by w pełni cieszyć się sportem.

.

BONUS: Harmonogram działań po urazie – co robić dzień po dniu. Jedna strona do wydrukowania, dzięki której będziesz mieć wszystko pod kontrolą. Proste w wykonaniu, ale ważne i dające efekty kroki, które możesz wykonać bez wychodzenia z domu. Warto mieć pewność, że nie pominąłeś żadnego ważnego działania.

.



.

Nie czekaj! Zacznij leczenie już teraz!

Zawiera 5% podatku

.



.

Dlaczego powstał ten poradnik?

Wiele osób pisze do nas w sprawie skręconego stawu skokowego, czy potocznie mówiąc skręconej kostki. Postanowiliśmy w związku z tym poszerzyć artykuł z naszego bloga o konsultację z profesjonalnym fizjoterapeutą, który ma już 20 lat doświadczenia w branży.

Mariusza Balawejdera pierwszy raz poznaliśmy wiele lat temu na kursie masażu, gdzie uczył nas podstaw masażu klasycznego. Szybko zauważyliśmy, że to wspaniały człowiek z wielkim sercem, ogromną wiedzą, pomysłową głową i ciekawymi zainteresowaniami. Medycyna to jego pasja, potrafił gadać o niej godzinami (często zostawaliśmy po zajęciach, bo było nam mało). Od tamtej pory utrzymujemy z Mariuszem stały kontakt i czasami odwiedzamy go w związku z własnymi dolegliwościami. Pamiętam, jak kilka lat temu w dzień wyjazdu na ważne zawody obudziłem się z okropnym bólem szyi. Nie mogłem ruszać głową na boki! Tak nie da się biegać na orientację. Zadzwoniłem do Mariusza i godzinę później (już spakowani) byłem u niego w gabinecie. Masaż, plastry i dolegliwości ustąpiły, biegałem normalnie, a trzy dni później po bólu nie było już śladu.

Darzymy Mariusza dużą sympatią i zaufaniem, dlatego wspólnie przygotowaliśmy wideo-poradnik o skręconej kostce.

.

Zobacz opinie osób, które już skorzystały z poradnika:

Przewróciłam się i upadając skręciłam nogę, bardzo boleśnie. Od razu zaczęłam szukać w internecie pomocy. Trafiłam dość przypadkowo na wasza stronę i okazało się, że macie doskonałą informacje jak należy postępować od pierwszej chwili urazu. Dowiedziałam się też, czego nie wolno robić. Co jest bardzo ważne w rehabilitacji. Po dwóch tygodniach leczenia byłam zdrowa. Może jeszcze całkiem nie biegam, bo jestem ostrożna, żeby nie przeciążyć nogi, ale chodzę bardzo sprawnie nosząc ciężkie zakupy. Zdradzę tez wam pewna moja tajemnice, jak należy upadać jak się już przewracacie:
a wiec jak pijak, miękko się poddać. Pijacy podobno nigdy nie maja złamań, chociaż przewracają się dość często. Takie upadanie można sobie wiele razy przetrenować, aż się nabędzie wprawy!Ha,ha! Dodam wam jeszcze, ze jestem w wieku Trumpa, czy tez Hilary Clinton, którzy sa prawie równolatkami. ? Jeszcze raz dzięki za wasza stronę! Wanda Saj

Witam. 1 czerwca wcześnie rano przewróciłam i paskudnie poobijałam sobie kolana i skręciłam kostkę. Od razu pojawiła się opuchlizna i siniak. Niestety dopiero wieczorem dostałam się do lekarza i to prywatnie bo epidemia i bardzo ciężko z pomocą sor.. ?? Ortopeda powiedział ze to skręcenie stawu skokowego i zalecił zimne okłady i odpoczynek… Z nudów, leżąc w łóżku i odpoczywając znalazłam Państwa stronę. Od razu wykupiłam poradnik i jestem zachwycona ?? po raz pierwszy ktoś fachowo i prosto wytłumaczył co i jak robić ?? dodam ze 5 miesięcy temu tez skręciłam kostkę, tą samą co teraz i siedziałam 3 tygodnie w gipsie… Myślałam że tak trzeba.. Teraz nie chciałam gipsu, ćwiczę jak kazano w poradniku i jestem zachwycona ?? dziękuje bardzo ??

.

Zapraszamy do zakupu 🙂

P.S. Masz jakieś pytania? Napisz do nas 🙂

Zawiera 5% podatku