Naturalne kosmetyki sprawiają, że każdy mój dzień staje się piękniejszy

Naturalne kosmetyki sprawiają, że każdy mój dzień staje się piękniejszy

Naturalne kosmetyki sprawiają, że każdy mój dzień staje się piękniejszy

W tekście „Moje sposoby jak dbać o włosy, skórę i paznokcie” pisałam Wam jak małe znaczenie mają dla mnie kosmetyki. Od dziecka miałam mało kosmetyków i nigdy ten temat specjalnie mnie nie ciągnął. Całe życie myję twarz tylko wodą, a od kilku lat nie używam mydła również do mycia ciała.

W ostatnim czasie kosmetyków w moim domu zrobiło się jeszcze mniej. Kiedy zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem i wzmacnianiem dobrych bakterii w jelitach, w jednej z książek natrafiłam na wskazówkę, aby nie nakładać na ciało żadnych substancji, których byśmy nie zjedli oraz nie myć włosów szamponem częściej niż raz w tygodniu. Dla mnie ma to sens, bo przecież te substancje również przenikają przez skórę i dostają się do naszego organizmu. Wtedy ograniczyłam kosmetyki jeszcze bardziej, a włosy zaczęłam myć sodą oczyszczoną.

naturalne kosmetyki

.

Odżywianie ciała od środka jest ważniejsze niż kremy, które stosujesz. Dlatego skupiam się na tym, aby na moim talerzu znajdowały się produkty opóźniające starzenie się organizmu (bogate w przeciwutleniacze). Zamiast wydawać pieniądze na drogi krem przeciwzmarszczkowy, wolę przeznaczyć je na dobre jedzenie.

Zdrowe odżywianie nie musi być drogie, ale jeśli masz możliwość, to możesz wzbogacić je w bardziej kosztowne produkty (jak mango, awokado lub warzywa hodowane bez chemicznych dodatków). Wolę wydać pieniądze na świeże i pachnące warzywa lub owoce, niż zostawić je w aptece na gripexy czy tabletki na gardło, a przy okazji zyskuje moja skóra, włosy i paznokcie.

.

Czy kosmetyki są całkowicie niepotrzebne?

Ostatnie kilka miesięcy pokazało mi, że kosmetyki pełnią jeszcze inną ważną rolę w życiu kobiety. Rolę, którą do tej pory moje praktyczne myślenie zupełnie pomijało. Wcześniej kupowałam tylko kosmetyki, które miały jakieś określone zadanie, nawilżyć skórę bo jest sucha, umyć włosy bo są brudne, itd. Kiedy okazało się, że wcale nie są mi do tego potrzebne, łatwo z nich zrezygnowałam.

Co się zmieniło w ostatnich miesiącach?

W styczniu pisałam Wam również o tym, że uczę się odczuwać wdzięczność i cieszyć każdą chwilą (jeśli nie pamiętasz tego tekstu, zajrzyj tutaj). Okazuje się, że kosmetyki idealnie się nadają do tych ćwiczeń.

naturalny krem

Nakładanie kremu na twarz może być wspaniałą praktyką uważności i wdzięczności. To taka chwila tylko dla mnie, wieczorem, kiedy Hania już śpi i nigdzie mi się nie spieszy. Taki moment, żeby docenić swoje ciało, podziękować mu, że jest i wesprzeć pachnącym kremem.

Nadal trzymam się zasady nienakładania na ciało produktów, których bym nie zjadła, dlatego bardzo się cieszę, że na rynku pojawiły się kosmetyki Natu handmade. To naturalne kosmetyki, produkowane ręcznie z olejów roślinnych, przez dwie dziewczyny, które podobnie jak ja stawiają na naturalne rozwiązania. Przetestowałam już krem Królowa Pszczół i cytrusowy antyperspirant. Oba wspaniale pachną. Zajrzyj do sklepu Natu handmade, może znajdziesz coś dla siebie 🙂

Dzięki praktyce uważności i wdzięczności bardziej dbam o siebie, zaczęłam doceniać piękno kwiatów, nosić biżuterię, słuchać śpiewu ptaków. To małe rzeczy, a sprawiają, że każdy dzień staje się piękniejszy 🙂

7 Comments

 • Kasia Jot Posted 14 listopada 2017 09:22

  Czy wspomniany przez Ciebie krem nadaje się do nakładania go na twarz zimą? Co z pielęgnacją ust (zabezpieczaniem by nie popękały – głównie zimą, by ładnie wyglądały na co dzień). Czy możesz coś podpowiedzieć co stosować zimą na twarz dziecka? Domyślam się, że latem nie stosujecie albo bardzo ograniczacie używanie kremów przeciwsłonecznych. Czy tak?

  • Marysia Pabich Posted 14 listopada 2017 09:44

   Kremów przeciwsłonecznych prawie nie stosujemy, ale też nie spędzamy dni na plaży. W Tajlandii rzeczywiście się przydawały. Na zimę stosuję krem tylko przy dużych mrozach i długich wyjściach. Kupuję taki dla dzieci z Rossmana BabyDream, szamponu jeśli używam, to też tego dla dzieci.
   O krem z NatuHandmade dopytam, bo nie wiem.

   • Kasia Jot Posted 16 listopada 2017 21:05

    Fajnie. To czekam na wieści.
    Ps. A usta zabezpieczasz czymś przed pękaniem? Ja stosuję ogólnodostępne pomadki ochronne i jakiś błyszczyk. Pewnie powinnam coś zmienić.

    • Marysia Pabich Posted 17 listopada 2017 08:47

     Muszę przyznać, że mam, jak to fajnie napisałaś, ogólnodostępną pomadkę, którą stosuję w czasie biegania na mrozie. Przy dodatnich temperaturach, nic nie stosuję przez całą wiosnę, lato, jesień. Zimą, jeżeli są problemy, to maść z witaminą A.

  • Marysia Pabich Posted 17 listopada 2017 15:26

   Kasiu, dopytałam i można stosować ten krem zimą 🙂

   • Kasia Posted 5 grudnia 2017 14:32

    Dziękuję Marysiu. Już piszę just do Mikołaja z prośbą o takie kosmetyki 🙂

    • Kasia Posted 5 grudnia 2017 14:33

     (powinno być: piszę list 😉 )

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *