Porcelanowe czy emaliowane kubki do kawy i herbaty?

Porcelanowe czy emaliowane kubki do kawy i herbaty?

Porcelanowe czy emaliowane kubki do kawy i herbaty?

Zakup kubków do kawy i herbaty wymaga ustalenia, z jakiego materiału mają być one wykonane. To oznacza wybór pomiędzy kubkami emaliowanymi, porcelanowymi i innymi, które są obecnie dostępne w sprzedaży. Dziś jednak wzięliśmy pod uwagę te dwa typy – kubki emaliowane w stylu retro i uniwersalne kubki porcelanowe. Który z nich jest lepszy? A może w Twojej kuchni potrzebne są obydwa? Sprawdźmy!

Kubki do picia kawy – codzienna chwila przyjemności

Kawa to dla wielu osób przymusowy zastrzyk kofeiny każdego dnia, ale też okazja do złapania chwili oddechu i wytchnienia od obowiązków – domowych i zawodowych. Uczyńmy zatem wszystko, aby była jak najprzyjemniejsza. Zaserwujmy małą czarną sobie lub bliskiej osobie w efektownym porcelanowym kubku. Występuje on w tak wielu wariantach, że na pewno znajdziesz taki, który będzie Ci najbardziej odpowiadał pod względem pojemności i designu.

Porcelana to uniwersalny materiał wykorzystywany do produkcji kubków. Chyba każdy z nas ma w domu taki model – solo lub w zestawie. Kubki bowiem kupujemy nie tylko do uniwersalnego użytkowania, ale też okazjonalnego, np. w czasie świąt czy przyjęć. Wtedy mogą być one zdobione zabawnymi, tematycznymi motywami, co jeszcze dodaje im atrakcyjności.

Napoje serwowane w ceramice są zawsze smaczne. Lubimy ten rodzaj kubków za to, że są takie uniwersalne, ponadczasowe, niewymuszone. Mają minimalistyczny design, a ich najmocniejszą stroną jest… duża pojemność. Do tego wygodny uchwyt pozwalający pewnie złapać kubek nawet wtedy, gdy jest on wypełniony gorącym napojem. Postawiony przy komputerze lub talerzyku ze śniadaniem jest nieodzownym elementem dnia i towarzyszy nam podczas wielu czynności. Na pewno stają się one przyjemniejsze w towarzystwie aromatycznej kawy, której zapach unosi się znad ładnego ceramicznego kubka.

image2

Kubki emaliowane – nie tylko do picia kawy czy herbaty

Wybrane przez nas do porównania kubki emaliowane także zasługują na uwagę. Cieszą się sympatią głównie ze względu na swoją estetykę i trwałość – obydwie wartości uchodzące za ponadczasowe. To prawda, że naczynia z emalii znały już nasze babcie i to z ich kuchniami najczęściej kojarzymy te kubki. Podawane w nich mleko czy kakao miało smak, jakiego dziś trudno szukać, dlatego tak chętnie wracamy do tych wspomnień. Szczególnie, że dzisiaj wiele kuchni urządzanych jest w stylu klasycznym czy retro, co tym bardziej skłania nas do wyszukiwania takich perełek.

Kubki emaliowane mają tę zaletę, że można z nich nie tylko pić, ale też podgrzewać napoje. Zazwyczaj współgrają z kuchenkami elektrycznymi, indukcyjnymi oraz gazowymi, więc są bardzo uniwersalne. Najlepiej wyglądają zimą, szczególnie gdy serwujesz w nich czekoladę z bitą śmietaną i piankami….

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *