Zatrzymać czas - Jak Zdrowo Żyć

Zatrzymać czas

Zatrzymać czas

Są takie miejsca na ziemi gdzie czas się zatrzymuje, gdzie znikają wszystkie zmartwienia i problemy, a wszystkie dni są tak samo piękne i już nie trzeba czekać na weekend. W takich miejscach nie liczy się jak nowy masz samochód i jak duże mieszkanie. Cieszysz się z ciepła jakie daje słońce, szumu wiatru i śpiewu ptaków. Nie musisz się zastanawiać w co się ubrać i jak uczesać. Kubek gorącej herbaty i ziemniaki z ogniska smakują lepiej niż śniadanie w eleganckim hotelu. I nawet jak pada deszcz to jest pięknie bo nigdzie nie trzeba się spieszyć i można w spokoju słuchać kapiących kropel lub poczytać książkę.

alaska4

Warto czasem wybrać się w takie miejsce gdzie nic nie trzeba, a wszystko można. Można zobaczyć mrówki w mozole budujące swój dom, konie biegające wśród falujących traw i ślimaki żyjące na dnie jeziora. Można odnaleźć spokój i radość w najprostszych czynnościach. A jeżeli dodatkowo towarzyszą Ci najukochańsze osoby to możesz zapragnąć zostać tam na zawsze.

alaska2

Niedawno wróciliśmy z takiego miejsca i już się nie dziwię, że Mariusz jeździ tam od 9 lat. Chociaż w domkach są tylko łóżka i prosty stolik, a kuchnia, toaleta i prysznic są w zupełnie innych budynkach, to jest pięknie. A brak ogrzewania pozwala docenić ciepło śpiwora i drugiego człowieka.  Już idąc na śniadanie poczujesz poranną rosę i uśmiechniesz się do przelatujących ptaków.

My byliśmy tutaj ale takich miejsc jest wiele i jeśli tylko zechcesz to z łatwością znajdziesz swoje własne. A jeżeli potrafisz znaleźć szczęście w takim miejscu, to potrafisz je znaleźć wszędzie bo ono jest w Tobie. Słońce, wiatr i deszcz będą zawsze, cóż więcej trzeba? Chyba tylko ukochanych ludzi.

Więcej zdjęć z wyjazdu tutaj.

alaska3

5 Comments

 • kaska Posted 12 lipca 2014 09:33

  Pięknie napisane, wszystkiego dobrego życzę.

 • ZDROWUTNIA.pl Posted 12 lipca 2014 14:58

  Uwielbiam takie miejsca, będąc na łonie natury prawdziwie odpoczywamy. Może jestem egoistką, ale nie potrafię zrozumieć osób wydających majątki na wakacje w wielkich kurortach lub jadących nad morze w ogromne skupiska ludzi, na zagęszczone maksymalnie plaże i spacerujących po promenadach ze straganami zalanymi chińską tandetą, nazywając to formą wypoczynku.
  Pani Marysiu cieszę się, że Pani i Pani rodzina również kocha takie miejsca i mam nadzieję, że osób preferujących taką formę wypoczynku będzie coraz więcej.

  • Tomek Pabich Posted 15 lipca 2014 12:49

   Nic tylko dać “like’a” za ten komentarz 🙂

 • moje-broje Posted 15 lipca 2014 16:48

  To rozumie, że jeszcze się na Alasce spotkamy 🙂

  Pozdrawiamy,
  Patrycja, Marek i Dobrawa

  • Tomek Pabich Posted 15 lipca 2014 17:00

   Na pewno jeszcze tam zawitamy 🙂

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *