7 zasad wspaniałego życia - filmowe piątki

7 zasad wspaniałego życia – filmowe piątki

7 zasad wspaniałego życia – filmowe piątki

Dziś mamy dla Was coś bardzo inspirującego. Prezentujemy Wam film z jednego w wystąpień podczas konferencji “Awesomeness fest”. KA Sundance jest osobą, która zupełnie szczerze kocha życie i uwielbia pomagać innym. Wraz ze swoją żoną prowadzą stronę internetową http://therawfoodfamily.com/, na której dzielą się z innymi swoją wiedzą o zdrowej diecie opartej na surowej, organicznej i sezonowej żywności, o tym jak motywować się do działania, przezwyciężać życiowe trudności i realizować swoje marzenia.

KA podczas wystąpienia na festiwalu opowiada wzruszającą historię o tym jak wraz z żoną podjęli decyzję o wywróceniu swojego życia do góry nogami i o tym jakie niespodziewane przeszkody napotkali po drodze. Czy udało im się je przezwyciężyć? Oczywiście że tak, w przeciwnym razie nie prowadziliby obecnie strony, która dociera do milionów osób rocznie. Ale jaka historia się za tym kryje i czego możemy się z niej nauczyć? Odpowiedź w wideo poniżej. Niestety na chwilę obecną dostępna jest tylko wersja angielska z angielskimi napisami.

Dla tych z Was, którzy nie chcą oglądać całości lub nie znają angielskiego poniżej prezentujemy ekstrakt z 7 zasad wspaniałego życia, które KA wymienia w drugiej części swojego wystąpienia.

1. Rób w życiu to co kochasz. Nie poprzestawaj na pracy, która jest tylko przystankiem, szukaj tego czegoś, co sprawi że będziesz to robić z pasją, zaangażowaniem, przekonaniem że to jest właśnie Twoje miejsce w życiu.

2. Uwierz w swoje marzenia. Na świecie jest tyle niesamowitych historii opowiadających o tym jak ludzie nie mający nic wychodzili z życiowego dołka i osiągali sukces. Jeżeli im się to mogło udać, to dlaczego nie Tobie? W czym są od Ciebie lepsi? Dlaczego nie możesz powtórzyć ich sukcesu? Możesz! Ludzie będą Ci mówić, że nie możesz, ale to nieprawda.

3. Patrz w przód, a nie w tył. Nie pozwól, aby osoba którą byłaś(eś) wczoraj określała kim będziesz jutro. Nie pozwól, aby złe rzeczy z przeszłości powstrzymywały Cie przed realizacją Twoich marzeń, przed zmianami na lepsze. Patrz przed siebie, dzięki temu będziesz dążyć do tego kim chcesz być, a nie martwić się tym kim byłaś(eś) kiedyś.

4. Skorzystaj z pomocy innych. Nie rób wszystkiego samodzielnie. Ludzie osiągający sukces nie robią wszystkiego samemu. Robią to, co ich pasjonuje, a resztę pozwalają wykonać profesjonalistom, którzy zrobią to dziesięć razy lepiej i szybciej.

5. Sprawdź swoje znajomości. W momencie zmiany może okazać się, że niektórzy Znajomi nie są w stanie zaakceptować Twojej nowej ścieżki w życiu. Mogą nawet próbować Cię powstrzymać. Nie pozwól im na to. Miej odwagę zostawić stare znajomości i nawiązać nowe. Wszędzie znajdziesz ludzi, z którymi będziesz chcieć się zaprzyjaźnić, trzeba tylko być na nich otwartym i pozwolić im wejść do Twojego życia.

6. Nie przywiązuj się. Człowiek zbiera przez życie wiele różnych rzeczy i większość ludzi ma problem z pozostawieniem ich za sobą. Przywiązują się do nich, myślą “może kiedyś się przydać”. Jeśli Twoje życie będzie pełne śmieci i bezwartościowych związków lub znajomości, to nie będzie w nim miejsca na nowe, wspaniałe rzeczy. Musisz najpierw pozbyć się tego, co już masz, a jest Ci niepotrzebne. Widzę w tym punkcie wiele z idei minimalizmu, o której pisaliśmy tutaj.

7. Pokonaj swój strach. Strach jest tym, co paraliżuje większość ludzi przed zmianą, przed działaniem. Nie możesz na to pozwolić. Znajdź w sobie odwagę by skonfrontować swoje lęki, pokonać obawy. Czasami, tak jak w opowiadaniu KA, następuje to w momencie, kiedy sytuacja jest na tyle zła, że strach przestaje przestaje już mieć znaczenie.

.

Podoba Ci się ta historia? Jeśli chcesz oglądać więcej filmów inspirujących do działania i opowiadających o tym jak to zrobić, daj nam znać w komentarzu 🙂

.

1 Comment

  • Aga Posted 8 marca 2015 11:11

    Fajny wpis, a rady są naprawdę wartościowe, motywacja duża 🙂

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *