Ważna tablica na ważne rzeczy

4

Zastanawiasz się czasem co jest w życiu ważne? My tak, dlatego kilkanaście miesięcy temu zdecydowaliśmy, że ważne dla nas rzeczy będziemy umieszczać na specjalnej tablicy, która wisi w naszej sypialni. Tablicy, na którą patrzymy codziennie, na której umieszczamy rzeczy o których nie chcemy zapomnieć.

Pocztówki

Pocztówkami wymieniamy się z Mariuszem i Martą z bloga okrokdalej.pl. Nawzajem przywozimy sobie pocztówki z każdego miejsca w jakie jedziemy. Mają nam one przypominać, że niezależnie gdzie jesteśmy zawsze o sobie pamiętamy i tęsknimy. A także, że świat jest ogromy, piękny i czeka żebyśmy go zobaczyli. Kiedy patrzę na te pocztówki, zawsze marzę o kolejnej podróży. I nie tylko marzę, ale też powoli planuję gdzie i kiedy pojedziemy :)

.

Zdjęcia małej Hani

Nasza mała Hania ma już ponad 4 lata. Jej zdjęcia z czasów kiedy była mała, przypominają nam jak czas szybko płynie, jak dzieci szybko rosną. Niby każdego dnia wydaje nam się, że Hania jest taka sama jak wczoraj, a jednak zmienia się bardzo szybko. Pamiętając o tym staramy się każdego dnia znaleźć czas na zabawę z nią, bo wiemy że już niedługo będzie dorosła i wyprowadzi się od nas. Nie ważne jak dużo mamy innych obowiązków, wieczorne czytanie, rozmowy, wygłupy i przytulanki są zawsze.

.

Wykres naszych finansów

Finanse to ważny i nieodłączny element zrównoważonego życia. Nie liczymy każdego gorsza, ale zawsze wiemy na co możemy sobie pozwolić. Nasze finanse są zaplanowane i monitorowane, dzięki czemu nie są źródłem stresu. Taka wiedza ile mamy oraz ile potrzebujemy pozwala nam spokojnie planować kolejne podróże, wyjazdy i podejmować ważne decyzje w życiu (jak ta o porzuceniu pracy na etacie).

.

Medale z Mistrzostw Polski

Medale są dla mnie symbolem realizacji marzeń. Kosztowały mnie wiele pracy i wysiłku, ale dzięki nim wiem, że kiedy coś sobie postanowię i będę nad tym pracować, to stanie się to możliwe. Codziennie mobilizują mnie do kolejnych treningów i pozwalają uwierzyć, że jeszcze kiedyś taki medal zdobędę.

.

Mapy ze Szwecji i  Finlandii

Wyjazd do Szwecji i Finlandii przez wiele lat był naszym marzeniem. To tam rozgrywają się największe na świecie zawody w Biegach na Orientację. Przez wiele lat tylko czytaliśmy o nich i oglądaliśmy zdjęcia, wyjazd tam wydawał się wtedy prawie nierealny. A jednak się udało!! Start w zawodach gdzie jednocześnie na orientację biega 15 tys. osób to niezapomniane wrażenie. Warto mieć marzenia i je realizować :)

.

Rysunki Hani

Hania codziennie przynosi nam z przedszkola rysunki, te najważniejsze, wykonane specjalnie dla nas, wieszamy na tablicy. Wśród wszystkich ważnych rzeczy w naszym życiu Hania ma główne miejsce. Pamiętamy o tym i chcemy aby także ona o tym wiedziała. Te rysunki to sygnał także dla niej, że jest dla nas ważna i kochana.

.

Lista wskazówek Jak Zdrowo Żyć

Każdemu przydaje się taka lista wskazówek i drogowskazów. Jest szczególnie przydatna w chwilach zwątpienie lub zmęczenia. Moja lista inspirowana jest książką Mnich, który sprzedał swoje ferrari. Znajdują się na niej:

1. Odoosobienie

2. Wysiłek fizyczny

3. Zdrowe odżywianie

4. Nabywanie wiedzy

5. Autorefleksja

6. Wczesne wstawanie

7. Muzyka

8. Prostota

.

Wydaje Ci się, że to dużo rzeczy jak na jedną tablicę? Dlatego właśnie zajmuje ona jedną całą ścianę w sypialni :) Swoją drogą firma u której kupiliśmy tą tablicę pomyliła się i zamiast jednej przysłała nam dwie. Tą drugą zamiast odsyłać oddaliśmy w promocyjnej cenie uzgodnionej z dostawcą Marcie i Mariuszowi :)

Skład naszej tablicy zmienia się razem z nami. Pojawiają się na niej nowe elementy, a inne przestają być ważne lub są w nas już tak zakorzenione, że nie potrzebujemy by tablica nam o nich przypominała. Kiedy patrzę na nią i wiem, że wszystko co na niej się znajduje jest dla nas ważne, wtedy jestem pewna, że moje życie podąża w dobrym kierunku.

Tobie też tego życzę :)

4 Responses

  • Marysia Pabich
   Marysia Pabich

   U nas się sprawdza :) I myślę, że sypialnia to dobre dla niej miejsce. Mam różne inne notatki powieszone w kuchni, miałam też w pracy, ale zawsze jest coś do zrobienia i prawie na nie nie patrzę. A w sypialni jest czas, nawet jak w ciągu dnia na chwilę chce odpocząć to leżę, patrzę na tablice i myślę :)

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *