Kim jesteśmy, co nas pasjonuje i dlaczego tworzymy tą stronę - Jak Zdrowo Żyć

Kim jesteśmy, co nas pasjonuje i dlaczego tworzymy tą stronę

Kim jesteśmy, co nas pasjonuje i dlaczego tworzymy tą stronę

Przez prawie 10 lat pracowaliśmy oboje w ogromnej korporacji (w centrali jednego z największych banków w Polsce), dojeżdżając codziennie ponad 45 minut z innego miasta. Codziennie wychodziliśmy z domu koło o 8 rano, wracaliśmy po 18, a czasem później. Przy dużych projektach nie raz zdarzało nam się także pracować w weekendy i w nocy. Mimo tego nie porzuciliśmy naszej pasji jaką są biegi na orientację, trenowaliśmy 6-7 razy w tygodniu, jeździliśmy na zagraniczne zawody i obozy sportowe. Świadome odżywianie i codzienna aktywność dają nam siłę i energię do realizowania swoich pasji. W 2011 roku urodziła nam się córeczka, która już mając 6 tygodni poleciała z nami do Hiszpanii, a mając 2 miesiące była na swoim pierwszym obozie sportowym 😉

Przez te 10 lat spotkaliśmy wiele osób, które zazdrościły nam takiego trybu życia i energii do działania. Pracując w korporacji i wychowując małe dzieci, młodzi ludzie nie potrafią znaleźć czasu dla siebie, porzucają realizowanie swoich pasji i własny rozwój. Często czują się znudzeni i rozczarowani tym jak wygląda dorosłe życie. Właśnie takim ludziom, chcemy pomóc prowadząc tę stronę i dzieląc się swoimi doświadczeniami.

nz

Jeżeli czujesz, że: 
– praca w korporacji i opieka nad dziećmi pochłania Twój cały czas i energię,

– każdy dzień jest taki sam, a Ty masz coraz mniej ochoty tak żyć,

– chcesz mieć więcej energii aby zacząć dbać o siebie i swoje ciało,

– czas coś zmienić w życiu i przeżyć przygodę.

To ta strona jest właśnie dla Ciebie!! Zostań z nami i korzystając z naszych wskazówek zmieniaj swoje nawyki tak aby każdego dnia wstawać pełnym energii i ochoty do działania.

Pozornie drobne zmiany jak zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna pozwolą Ci odkryć ogromne pokłady energii, tkwiące w Twoim ciele i umyśle. Odzyskasz ochotę do działania i znajdziesz czas na realizację swojego hobby. A może pewnego dnia postanowisz tak jak my porzucić pracę na etacie i realizować swoje pasje 🙂

Otwórz się na zmiany i obserwuj jak każdego dnia Twoje życie będzie się zmieniać, a Ty odzyskasz radość  i kontrolę nad światem który Cię otacza.

mary_tomek

Na naszym blogu:

1. Pokazujemy jak poprzez odpowiednią dietę odzyskać zdrowie, energię i unikać chorób. Pracując na pełen etat można się zdrowo odżywiać. Z nami zamienisz kawę i pączka na pyszne i zdrowe dania, których będą zazdrościć Ci wszyscy koledzy i koleżanki z pracy. I wcale nie potrzebujesz na to dużej ilości czasu i pieniędzy!

dsc044382. Promujemy ruch, każdą jego formę, jako drugi element zdrowego życia. Człowiek nie został stworzony do siedzenia. Brak ruchu powoduje coraz więcej schorzeń, które jak nie teraz, to za kilkanaście, kilkadziesiąt lat odbiorą Ci radość z życia. A przecież chcesz się nim cieszyć jak najdłużej i chcesz pozostać sprawny jak najdłużej! Po 8 godzinach siedzenia za biurkiem, aktywny wypoczynek rozrusza Twoje ciała i doda Ci energii.

3. Opowiadamy o rozwoju osobistym, nas jako ludzi żyjących wśród innych ludzi. Każdy z nas ma swoje potrzeby społeczne, socjalne i indywidualne. Chcemy być lubiani, kochani, chcemy potrafić nad sobą panować. Nie chcemy się ciągle zamartwiać o byle co. Rozwój osobisty w naszym rozumieniu to nie nauka kolejnych praktycznych umiejętności, które sprawią że będziesz lepszym pracownikiem. Dla nas to nauka panowania nad swoimi emocjami, radzenie sobie ze stresem, kochania i doceniania samego siebie za wszystko pozytywne co w sobie mamy. A także rozumienie innych ludzi, ich pragnień, problemów, smutków i radości.

4. Mówi się iż pieniądze nie są najważniejsze i zgadzamy się z tym, ale jednocześnie wiemy, że są ważne. Dają nam stabilność finansową. Nie każdy z nas potrafi żyć z dnia na dzień i nie martwić się o to za co jutro nakarmi dziecko. Wierzymy też, że każdy człowiek powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę finansową i właśnie tą wiedzą się z Wami dzielimy.

Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać Cię do przynajmniej jednej pozytywnej zmiany. Jeśli tak jak my uważasz, że każdy może być w życiu szczęśliwy, to zostań z nami na dłużej, będzie nam bardzo miło gościć Cię na naszych stronach 🙂

Zakochaliśmy się w zielonych koktajlach i pijemy je codziennie. Naszą miłością do zielonych koktajli pragniemy zarazić inne osoby, dlatego całą naszą wiedzę na ten temat zebraliśmy w e-booku SEKRETY ZIELONYCH KOKTAJLI.

.

Na koniec kilka słów o każdym z nas.

Marysia – byłam analitykiem finansowym, dzisiaj uczę świadomego odżywiania

dsc04309W życiu bardzo ważna dla mnie jest równowaga między pracą, odpoczynkiem i własnym rozwojem. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy i aktywnie kształtować otaczającą mnie rzeczywistość. Moimi największymi pasjami w życiu są zdrowe odżywianie i biegi na orientację, trenuję 7 dni w tygodniu. W 2013 roku (2 lata po urodzeniu córki) reprezentowałam Polskę na Mistrzostwach Świata w Finlandii. Jako zapracowana matka opracowałam wiele szybkich i zdrowych przepisów, którymi dzielę się na tej stronie. Dzięki nim Ty i Twoja rodzina będziecie zdrowi i pełni energii 🙂

W 2014 roku zostawiłam pracę w banku, aby zająć się promocją zdrowia. Skończyłam studia podyplomowe z dietetyki, cały czas uczę się i rozwijam w tym kierunku. Jestem autorką książki Sekrety Zielonych Koktajli, oraz kursu Wzmocnij Odporność Swojego Dziecka.

Jak cała nasza rodzina, uwielbiam podróże i cieszę się, że nasza Hania od najmłodszych lat towarzyszy nam w wyjazdach i obozach sportowych. Dzięki temu, że Hania, nie choruje możemy planować kolejne podróże, bez obawy, że choroba pokrzyżuje nam plany.

Swoim przykładem i doświadczeniem chcę dawać  innym kobietom i matkom nadzieje i wiarę, że po urodzeniu dziecka nadal można z sukcesem realizować swoje pasje. Córkę urodziłam w lutym 2011 roku i niespodziewanie ten rok był moim najlepszym sezonem biegowym w historii (4 medale Mistrzostw Polski), wierzę, że stało się tak dzięki regularnym treningom w czasie ciąży, co daje mi wiarę w ogromne siły i możliwości naszych organizmów. Urodzenie dziecka zmienia spojrzenia na świat, drastycznie zmniejsza się czas dla siebie, co zmusza do zastanowienia się nad tym co ważne i wykorzystywania w pełni z każdej chwili. Nie oglądamy w domu telewizji, nie czytam gazet, nie słucham radia, nie interesuję się nowinkami z polityki, mody, showbiznesu  robię tylko to co lubię i co sprawia mi najwięcej przyjemności i tym chcę się z Wami podzielić.

.

Tomek – byłem informatykiem, dzisiaj jestem trenerem Kadry Narodowej

dsc04284Z wykształcenia jestem informatykiem. Ukończyłem studia na FTIMSie na Politechnice Łódzkiej. Po studiach podjąłem pracę jako Project Manager w dużej firmie. Miałem okazję pracować z takimi gigantami jak Airbus, Ferrari, Volkswagen i wiele innych. Po niespełna dwóch latach przeniosłem się do mBanku, gdzie spędziłem kolejne 6 lat i 3 miesiące. Od lipca 2014 razem z Marysią prowadzimy firmę “jakzdrowozyc.pl”, której głównym celem jest wniesienie czegoś dobrego i pozytywnego do życia innych ludzi, takich jak Ty.

Od ponad 20 lat jestem czynnym biegaczem i fanem wielu sportów indywidualnych i drużynowych. Posiadam uprawnienia instruktora lekkoatletyki oraz orientacji sportowej. Jestem trenerem Kadry Narodowej Juniorów w Biegu na Orientację. Uważam, że sport to znakomity sposób na zredukowanie stresu i “odpoczynek” po ciężkim dniu w pracy, a także świetna wymówka do niezwykłych podróży po całym świecie.

W 2012 roku Marysia zainteresowała mnie zdrowym odżywianiem. Z początku byłem oporny, ale ten opór topniał powoli pod naciskiem argumentów, jakie serwowała mi żona. Powoli, powoli przekonałem się do tego pomysłu i dziś nie wyobrażam sobie powrotu. Uwielbiam naszą nową kuchnię. Nigdy nie byłem fanem jedzenia, aż do teraz! 🙂

Oprócz sportów i zdrowego żywienia pasjonuję się również finansami, głównie w zakresie oszczędzania i inwestowania. Odkąd zacząłem zarabiać swoje pierwsze pieniądze stale poszukuję jak najlepszych sposobów na ich oszczędzanie, pomnażanie i wydawanie. Chcę być w życiu finansowo niezależny, także od mojej niepewnej emerytury i do tego właśnie dążę, a przy okazji dzielę się z Tobą moimi pomysłami i przemyśleniami.

Wiele czasu poświęcam również na rozwój duchowy i poszukiwanie złotego środka w swoim życiu. Szukam równowagi pomiędzy wszystkim, co robię i co mnie otacza. Jest to bardzo trudne, ale jednocześnie niezwykle wynagradzające.

.

Hania – mała podróżniczka, mówi po angielski i lubi jeść jarmuż

DSC03440

Hania jest z nami od lutego 2011. Swoją postawą i energią codziennie przypomina nam, że życie jest piękne i warto się nim cieszyć w każdej chwili. Biega, tańczy, śpiewa i cieszy się z każdej drobnostki. Chcemy jej pokazać, jak piękny i kolorowy jest świat, jak wiele stwarza możliwości. Hania od małego jeździ z nami na zawody i obozy sportowe. Była już z nami w wielu europejskich krajach, a także w Tajlandii i Nowej Zelandii.

14 Comments

 • Magdalena Posted 16 lutego 2016 23:00

  jestem dziś po raz pierwszy na Waszym blogu i jestem zachwycona ze względu na informacje, sposób ich przekazania i dodatkowo Wasze historie , będę tu zaglądać częściej, promieniujecie energią 🙂

  • Tomek Pabich Posted 17 lutego 2016 02:17

   Dziękujemy i zapraszamy 🙂

 • Witold Posted 31 maja 2016 19:21

  Witam
  Melduje się inżynier ze skręconą nogą. Załamany bo za trzy tygodnie zawody tenisowa, a przygotowanie szlag trafił.
  Zainspirował mnie Wasz opis skręcenia stawu skokowego.
  Może jakaś rada dodatkowa, rada jak szybko dojść do siebie…
  Pozdrawiam serdecznie

 • Jagoda Posted 13 maja 2017 11:46

  Gratuluję pozytywnego podejścia do życia, pasji i energii, którą zarażacie innych. Cieszę się, że trafiłam na Wasz blog (z powodu jarmużu:)) I cieszę się, że są tacy ludzie, oby było ich więcej – a swiat będzie lepszy:) Pozdrawiam i życzę sukcesów oraz by energia i pozytywne nastawienie nie opuszczały Was!

  • Marysia Pabich Posted 13 maja 2017 15:00

   Jagoda, dziękujemy bardzo za miłe słowa i zapraszamy do zaglądania 🙂 Smacznego jarmużu 😉

 • IRENA Posted 17 maja 2017 18:49

  Właśnie odkryłam Wasz blog i bardzo mnie zainteresował ! A Wasza Rodzinka i Wasze pasje zafascynowały a jednocześnie niezmiernie ucieszyły….jest to niezmiernie inspirujący sposób życia dla młodych …i nie tylko…rodzin.
  jestem przekonana, że będę tu często zaglądała /mimo, iż należę do wcześniejszego pokolenia/,bo też lubię zdobywać nową wiedzę i wykorzystywać ją w codziennym życiu. Oczywiście lubię też pomagać innym więc podzielę się inf. o Waszym blogu… Życzę Wam ,aby dobro którym się dzielicie ciągle się pomnażało. POZDRAWIAM GORĄCO Irena

  • Marysia Pabich Posted 17 maja 2017 20:36

   Irena, dziękujemy za przemiłe słowa 🙂 Zaglądaj do nas często 🙂 Cieszymy się, że będziesz polecać dalej, to dla nas największy komplement.

 • Lamarida Posted 21 maja 2017 22:28

  Cześć 🙂 Pierwszy raz do Was trafiłam szukając przepisu na pasztet z soczewicy 🙂 I spodobało mi się u Was! Z tego, co piszecie widzę, że sporo nas łączy 🙂 – począwszy od pasji zdrowego trybu życia, przez spojrzenie na pieniądze, a skończywszy na dziecku anglojęzycznym w tym samym wieku co Wasze 🙂 Robicie dobrą robotę i tak trzymać! Pozdrawiam 🙂

  • Marysia Pabich Posted 22 maja 2017 11:49

   Dzięki za miłe słowa, cieszymy się, że podoba Ci się u nas 🙂 Pasztet z soczewicy pokochała już nawet nasza dalsza rodzina, fajnie, że super przepis od Jadlonomia idzie dalej w świat i myślę, że przekona wiele osób, że kanapka bez wędliny może być pyszna 🙂

 • Magda Posted 23 listopada 2017 10:21

  Trafiłam na Was szukając czegoś o zdrowiu i rekreacyjnym ćwiczeniom. Aktualnie jest moda na bycie fit więc jedni się przetrenowują a inni nadal na kanapie z chipsami. Ja od 15 lat staram się ćwiczyć umiarkowanie. Z uwagi na bycie rodzicem dobieram aktywność pod wolny czas. Dzięki rekreacyjnemu uprawianiu sportu nie łapię kontuzji bo robię to naprawdę rozważnie. U Was spodobało mi się to, że robicie coś razem, wtedy wszystko staje się prostsze.

  • Marysia Pabich Posted 23 listopada 2017 14:12

   Magda, witaj i rozgość się na naszej stronie 🙂 Tak jak napisałaś, dla nas bieganie to sposób na życie. Jeździmy wszędzie całą rodziną i często łączymy starty ze zwiedzaniem. Startowaliśmy nawet w Nowej Zelandii i dzięki temu udało nam się poznać wiele wspaniałych osób.

 • Anip Posted 10 lutego 2020 13:30

  Cześć! Dzięki za bogate merytorycznie i interesujace treści! Wykorzystam trochę to miejsce, aby zapytać Was, jakie macie podejście do ozonowania żywności? Stosunkowo niedawno natrafiłam na ten temat i nie jestem pewna, co o tym myśleć… Z góry serdecznie dziękuję za jakiekolwiek odniesienie się do tego pytania! Pozdrawiam ciepło 🙂

  • Marysia Pabich Posted 10 lutego 2020 17:17

   Aniu, moim zdaniem nie jest to potrzebne. Całym sercem popieram jedzenie warzyw, nawet tych z marketu, a strasznie ich zanieczyszczeniem, nie jest dobre. Oczywiście jeśli ktoś może sobie pozwolić na BIO (z pewnego źródła), to zachęcam, ale ozonowanie moim zdaniem nie jest potrzebne. Jest dużo więcej rzeczy, na których warto się skupić w zdrowym odżywianiu. Nadmierna higiena też nie jest dobra, już różnorodność naszych bakterii jelitowych jest mocno ograniczona, a będzie jeszcze gorzej…

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *