Lektury do których chce się wracać - książki o bieganiu

Lektury do których chce się wracać – książki o bieganiu

Lektury do których chce się wracać – książki o bieganiu

Każdego czasem dopada większy lub mniejszy leń, mnie też się to zdarza. Gdy brakuje motywacji z wewnątrz trzeba jej szukać na zewnątrz, a nic nie działa tak skutecznie jak historie ludzi, którym się udało. Szczególnie jeżeli czyta się je łatwo lekko i przyjemnie.

Poniżej lista moich ulubionych książek w tematyce sportowej (głównie książki o bieganiu). Kolejność przypadkowa, nie chcę oceniać i szeregować bo każda jest trochę inna i ciężko porównać. Do każdej zaglądałam więcej niż raz i będę jeszcze wracać.

JEDZ I BIEGAJ

DSC00781

Scott Jurek pozwolił mi uwierzyć, że można dobrze biegać nie jedząc mięsa. Ciekawa historia przeplatana przepisami wegańskimi. Czytałam ją na początku mojej przygody z wegetarianizmem i część nazw była dla mnie nie jasna. Teraz jestem bardziej odważna w kuchni i część potraw wkrótce przetestuję i opiszę u nas na stronie.

URODZENI BIEGACZE

DSC00785

Wiele historii i ciekawostek o bieganiu. Pierwszy raz czytałam kilka lat temu, ostatnio wróciłam do tej książki i połknęłam w kilka dni 🙂 Bardzo zaciekawiła mnie bardzo idea naturalnego biegania czyli boso lub w specjalnym obuwiu bez amortyzacji. Kupiłam takie buty w zeszłym roku i nadal zbieram motywację aby zacząć. Ktoś próbował takiego biegania?

UKRYTA SIŁA

DSC00780

Historia przemiany kanapowca w wyczynowca. NIESAMOWITA!! Czytasz i nie możesz się oderwać a jednocześnie już masz ochotę wyjść pobiegać. Dla biegających ze słuchawkami idealna byłaby wersja audio. Pod wpływem tej książki zaczęliśmy pić zielone koktajle 🙂 Wracam do niej zawsze kiedy nachodzą mnie wątpliwości czy idziemy dobrą drogą.

BEZ OGRANICZEŃ

DSC00784

Przykuła moją uwagę bo jest napisana przez kobietę i to taką, która potrafi pokonać większość mężczyzn w najtrudniejszej dyscyplinie czyli IronManie. Chrissie w wieku 30 lat rzuciła dobrą pracę i w pogoni za marzeniami zaczęła zawodowo trenować. Niedługo zaczynam swoją podróż w poszukiwaniu marzeń i szczęścia. Ciekawe co z tego wyjdzie 🙂

A jakie książki Ciebie motywują do pozytywnych zmian w życiu? Lektura motywacyjna to oczywiście nie tylko książki o bieganiu. Może polecisz nam coś nowego? 🙂

.

Niektóre odnośniki w tym artykule zawierają linki partnerskie. Kupując poprzez nasze linki partnerskie wspierasz nas i pomagasz nam prowadzić tego bloga i propagować zdrowy styl życia - dziękujemy! :) Jednocześnie pamiętaj, że zawsze polecamy tylko produkty, z których sami korzystamy i wiemy że są naprawdę warte uwagi.

.

1 Comment

  • Anna Posted 3 września 2014 20:56

    ja polecam od siebie Dziką Drogę. Jest to niesamowita ksiązka o kobiecie która postanawia rzucić wszystko, gdy już ma dość, i poszukać swojego JA i szczęścia na szlaku pieszym w USA. baaaaaardzo dobra ksiazka, czytałam z otwartymi oczami i az mnie naszło na chodzenie po szlakach!

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *