Naturalne sposoby na wygładzenie zmarszczek - Jak Zdrowo Żyć

Naturalne sposoby na wygładzenie zmarszczek

Naturalne sposoby na wygładzenie zmarszczek

Każda z nas chce ładnie wyglądać i chociaż moją motywacją do zdrowego stylu życia jest zdrowie, dobre samopoczucie i wysoki poziom energii, to cieszę się również, że dzięki temu co robię, dobrze się czuję w moim ciele. Lubię to jak wygląda moja sylwetka, jaką mam skórę i włosy. Widzę pojawiające się zmarszczki i wiem, że świadczą o upływie czasu i doświadczeniach które zebrałam przez lata. Jednak chyba każda kobieta, ja też  czasami zastanawiam się czy są sposoby na wygładzenie zmarszczek (szczególnie gdy koło mnie w lustrze widzę moją 12 letnią córką z idealnie gładką buzią).

Wiem, że istnieją zabiegi medycyny estetycznej i można zastosować np. REVOLAX Fine z lidokainą, technologia idzie do przodu i jeśli to jest dla kogoś ważne, to dlaczego ma z tego nie korzystać?

Ja jednak pozostanę przy naturalnych metodach. Zobaczmy, co ma realny wpływ na nasz wygląd.

Zdrowa dieta
Przeciwutleniacze  – spowalniają starzenie, dlatego nie może ich zabraknąć w naszych posiłkach. Szukaj ich w warzywa, owocach, ale również w przyprawach (kurkuma, cynamon). Im więcej kolorów na talerzu, tym lepiej. Różnorodność i niskoprzetworzone produkty roślinne są tym, czego nasze ciało (w tym skóra )potrzebują.

  1. Zdrowe tłuszcze – są kluczowe do odpowiedniego nawilżenia skóry. Wybieram orzechy, pestki, awokado, oliwę z oliwek, siemię lniane. Ale nie zapominam też o suplementacji DHA.
  2. Nawodnienie – woda, woda i jeszcze raz woda. Bez niej nie ma życia. Bez wody ani nie czujemy się dobrze, ani dobrze nie wyglądamy. Dużo warzyw i owoców w codziennych posiłkach również wpływa na wysoki poziom nawodnienia. Do picia najlepiej wybierać wodę, a w chłodniejszych miesiącach zieloną herbatę, hibiskusa lub inne zioła.

Ale zdrowe odżywianie to nie tylko to, co jemy, ale również to, czego unikamy. Minimalizuj produkty, które powodują większą produkcję wolnych rodników, np. alkohol.  Alkohol zaburza też sen, a bez odpowiedniej regeneracji szybciej się starzejemy (dotyczy to nie tylko skóry).

Unikaj również nadmiernej ilości soli, cukru, żywności przetworzonej i produktów smażonych.

Ochrona przed promieniowaniem UV
Słońce działa pozytywnie na nasz nastrój, reguluje cykl okołodobowy i sprawia, że produkujemy cenną witaminę D. Jednak wpływ słońca na skórę nie zawsze jest korzystny i niestety przyspiesza starzenie. Dlatego na skórę twarzy warto zawsze stosować kremy z filtrem, nosić czapkę z daszkiem i unikać nadmiernego opalania.

Zdrowy sen
To właśnie w czasie snu nasz organizm się regeneruje. Można powiedzieć, że sen to witamina młodości. Niestety wiele osób ma z nim problemy, codzienny stres, ekspozycja na niebieskie światło, zbyt późne posiłki sprawiają, że nawet jeśli śpimy, to nie zapadamy w głębokie fazy snu i nie budzimy się wypoczęci. Zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem i zadbać o zdrowy, głęboki sen.

Ruch na świeżym powietrzu
Aktywność fizyczna sprawia, że krew krąży szybciej, a cały organizm jest lepiej dotleniony. Już energiczny spacer wystarczy, aby serce zaczęło szybciej bić i podniosło się nasze tętno. Ruch (w tym spacery) opóźniają również starzenie się mózgu.

Masaż twarzy
Umiejętnie wykonany masaż twarzy może również poprawić wygląd naszej skóry i zmniejszyć zmarszczki (dzięki rozluźnieniu mięśni i redukcji obrzęków). Przyznaję, że jest to temat, któremu jeszcze nie przyjrzałam się bliżej, ale nie mówię nie.

Podsumowanie
Jak widzisz jest kilka rzeczy, które mogą pomóc nam zachować młody wygląd na dłużej. Niezależnie od tego co wybierzesz (metody naturalne, czy medycynę estetyczną), pamiętaj o tym, żeby często się uśmiechać, bo to uśmiech sprawia, że wyglądamy najładniej (niezależnie od tego, ile mamy lat!).

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *