Trzymasz laptopa na kolanach? To błąd, przez który poważnie narażasz swoje zdrowie

Trzymasz laptopa na kolanach? To błąd, przez który poważnie narażasz swoje zdrowie

Trzymasz laptopa na kolanach? To błąd, przez który poważnie narażasz swoje zdrowie

Laptopy podbiły świat już dawno temu! Swoboda, która wynika z mobilności i wygody użytkowania, sprawiła, że laptop stał się podstawowym narzędziem biznesowym. Zabieramy je ze sobą wszędzie, dzięki czemu możemy korzystać z komputera w każdym miejscu świata.

Niestety, ale wiele osób zapomina, że laptopy nie są przeznaczone do używania ich na kolanach. Czy wiesz jakie konsekwencje może mieć takie działanie? 

.

Laptop na kolanach – uszkodzenie podzespołów

Na samym początku warto sobie przypomnieć, że laptop to po prostu małe urządzenie, które wyposażone jest w te same podzespoły, w które wyposażony jest komputer osobisty. Różnica polega na tym, że wszystkie części są zminiaturyzowane do rozmiaru, który umożliwia swobodne przenoszenie laptopa w torbie. Mając to na uwadze, warto wiedzieć, że ten mały komputer rozgrzewa się do temperatur sięgających zazwyczaj stu stopni.

Z tego powodu w komputerach montowane są wentylatory, czyli małe wiatraczki, które wirują z olbrzymią prędkością, zapewniając podzespołom chłodzenie. Te zazwyczaj są umiejscowione na spodzie komputera, przez co stawiania laptopa na kolanach nie jest dobrym pomysłem. Zamykamy w ten sposób przepływ powietrza, który jest niezbędny, aby zachować laptopa w dobrym stanie technicznym. Oprócz tego w wiatraczku zbierają się cząsteczki materiałów i kurzu, które w dłuższej perspektywie czasu będą powodować problemy z urządzeniem. Znacznie lepiej jest umieścić laptopa na podkładce chłodzącej, a jeszcze lepiej na stylowym stoliku pod laptopa.

.

Laptop na kolanach – konsekwencje zdrowotne

Poprzedni akapit to tylko wierzchołek góry lodowej i najmniej istotny problem, ponieważ laptopa zazwyczaj można naprawić w korzystnych cenach lub poddać zabiegowi czyszczenia oraz wymiany pasty chłodzącej.

Najgorszymi konsekwencjami używania urządzenia w taki sposób są choroby. Zacznijmy od poparzeń, w końcu elektronika płata nam różne figle i obecność najlepszych systemów zabezpieczających nie daje nam nigdy pełnej ochrony. Zdarza się, że poprzez pewne błędy związane z procesorem czy też kartą graficzną mogą spowodować spalenia podzespołów. Rozgrzany do setek stopni Celsjusza laptop może się zapalić, poważnie raniąc skórę.

Brzmi strasznie? Niestety, to łagodny scenariusz, ponieważ długotrwałe używanie laptopa na kolanach, który wydziela ciepło, a oprócz tego wydziela fale elektromagnetyczne, przyczynia się do wielu poważnych chorób. Spośród nich możemy wymienić bezpłodność, a nawet raka skóry. Tym problemom zdrowotnym można łatwo zapobiec.

.

Stylowy stolik pod laptopa

Z dumą prezentujemy nasz rustykalny stolik pod laptopa LNT057B01, który oprócz praktycznych korzyści, ubarwi i doda odrobinę estetyki każdemu pomieszczeniu, w którym zostanie umieszczony. Ten stolik regulowany jest w dwóch płaszczyznach – można używać go na płasko, np. siedząc na fotelu i popijając smaczną kawę, a oprócz tego można ustawić go pod kątem 45 stopni, przez co wygodnie jest używać laptopa podczas domowych porządków, gotowania obiadów czy też oglądania filmów. 

To świetna alternatywa dla biurka, która może być wykorzystywana jako dekoracja domu oraz biura. Rustykalny wygląd mebla sprawia, że umieszczenie stolika na laptop w pomieszczeniu stylizowanym vintage nie stanowi żadnego problemu i odwrotnie – łączenie nowoczesnego wnętrza z elementami oldschoolu to ciekawe i przyjemne dla oka połączenie.

To świetny sposób na zwiększenie przestrzeni w małym pokoju – na co komu biurko, skoro można zastąpić je praktycznym i stylowym stolikiem do laptopa. Po co kłaść laptopa na kolanach albo co gorsze na brzuchu, skoro można wygodnie pracować w każdym pomieszczeniu. 

Jako emwomeble.pl dbamy, aby nasze meble były wykonane z najwyższą starannością i spełniały wasze potrzeby. Dzięki swoim małym rozmiarom nasz stolik pod laptopa można łatwo przenosić z miejsca na miejsce, a oprócz tego zyskujesz więcej przestrzeni i łatwiejszy dostęp do gniazdek zasilających.

Trzymasz laptopa na kolanach? To poważny błąd! Zainwestuj w stolik pod laptopa.

.

Po co narażać sprzęt komputerowy i swoje zdrowie, skoro można skorzystać z praktycznych, wygodnych rozwiązań, które umożliwiają pracę na laptopie w dowolnym pomieszczeniu. To dodatkowa ochrona Twojego zdrowia. 

Nasz artykuł to prosty przykład tego, jak szkodliwe dla zdrowia mogą być zwyczajne, z pozoru błahe czynności, a także ostrzeżenie przed skutkami takich działań. Wystarczy przecież umieścić laptopa na stoliku.

Na sam koniec niespodzianka – odpowiemy na pytanie, które można znaleźć w sieci: „Lepszy stolik pod laptopa czy podkładka chłodząca”? Otóż najlepiej jest połączyć ze sobą oba elementy. Blat naszego stolika ma wymiary 55 × 35, dzięki czemu oprócz laptopa na podstawce znajdzie się miejsce na kubek ulubionej kawy, którą możesz się raczyć, przechodząc do kolejnego artykułu.

Test powstał we współpracy z emwomeble.pl

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *