Zakupy w Selgrosie - Jak Zdrowo Żyć

Zakupy w Selgrosie

Zakupy w Selgrosie

Może jeszcze pamiętasz, jak w sekcji oszczędzanie pisałam o kupowaniu dużych paczek (7 sposobów na oszczędzanie w kuchni)?

Do takich zakupów idealnie nadaje się Selgros, gdzie udaliśmy się pierwszego dnia września. Były to nasze pierwsze zakupy w tym sklepie ale od mojej mamy wiedziałam, że są tam produkty których szukamy. Selgros jest sklepem dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a szczególnie dla osób zajmujących się gastronomią, dzięki czemu ma szeroką ofertę. Właśnie na stoisko opisane jako “dla gastronomii” skierowaliśmy swoje pierwsze kroki.

Przykładem dużego asortymentu są  kasza bulgur i jarmużu, produkty które bardzo ciężko dostać w innych sklepach.

Po krótkich poszukiwaniach w naszym koszyku znalazły się paczki:

– 5kg ryż brązowy 4,8zł/kg

– 5kg ciecierzyca 6,3zł/kg

– 5kg soczewica zielona 5,9zł/kg

– 2kg kasza bulgur 8,54zł/kg

– 2*2kg kasza jaglana 5,85zł/kg

Tym sposobem mam w domu zapasy na dłuższy czas, mieliśmy drobny problem żeby to schować ale po szybkich porządkach w kuchennych szafkach wszystko się zmieściło.

Minusem zakupów w Selgrosie jest konieczność posiadania karty wejściowej, która jest wydawana tylko osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Jeżeli masz swoją firmę to możesz złożyć wniosek o kartę na stronie www.selgros.pl/rejestracja lub osobiście w Dziale Obsługi Klienta (należy mieć przy sobie dowód oraz numer NIP lub REGON). Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej, to warto popytać wśród rodziny i znajomych. Może ktoś użyczy Ci swojej karty (w końcu nie robi się dużych zakupów co tydzień), a może nawet kupi Ci co potrzebujesz i później się rozliczycie 🙂 Optymalizując budżet rodzinny trzeba kombinować 🙂

selgros1

P.S. To nie jest artykuł sponsorowany 🙂

 

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *