Zdrowe odżywianie - Jak Zdrowo Żyć

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie

Odżywianie jest codziennym nieodłącznym elementem naszego życia. Poświęcamy mu wiele czasu, robiąc zakupy, szykując posiłki, jedząc. Jedzenie jest elementem jednoczącym ludzi, pozwalającym im na chwilę usiąść i porozmawiać. Specjalnie naszykowanym jedzeniem podkreślamy wyjątkowy charakter świąt i rodzinnych uroczystości. Niestety niewiele osób zastanawia się nad wpływem tego co jemy i ile jemy na nasze codzienne samopoczucie.

Lata błędnych nawyków żywieniowych skutkują w pierwszej kolejności nadwagą. Wtedy zaczynamy zastanawiać się jaką dietę odchudzającą wybrać aby szybko zrzucić zbędne kilogramy i równie szybko wrócić do dawnego stylu życia. W ten sposób wpadamy w błędne koło diet odchudzających i poczucia winy z każdego zjedzonego ciastka.

Zmiana nawyków żywieniowych powinna być stałym elementem zdrowego życia, dającym satysfakcję i radość. Zdrowe odżywianie to nie tylko utrata wagi, to piękne zdrowe włosy, paznokcie i skóra, mniejsza ilość przeziębień i gryp, niższe ryzyko chorób serca i nowotworów. A mniejsza ilość chorób to większa ilość czasu, sił i pieniędzy na realizowanie swoich pasji i marzeń w każdym wieku. Zdrowe odżywianie procentuje, warto o nim myśleć będąc młodym i zdrowym aby utrzymać ten stan jak najdłużej i nie tylko teraz ale także na emeryturze cieszyć się pełnią życia. Ile przygód ominęło Cię z powodu choroby własnej lub najbliższej rodziny? Nie musisz siedzieć w domu, kiedy za oknem czeka cały świat.

Od dawna interesuję się zdrowym odżywianiem, a od półtora roku myślę, o tym prawie nieustanie. Przeczytałam wiele książek i artykułów, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że odżywanie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Pozytywne efekty może poczuć każdy z nas, od dziecka do dorosłego. Nie ważne ile masz lat i czym się zajmujesz, zdrowa dieta to źródło siły do życia i realizowania swoich pasji.

Przy zakupie sprzętów domowych i elektronicznych, samochodów czytamy fora i szukamy najwyższych jakościowo produktów, dlaczego zatem jedzenie kupujemy bez zastanowienia, skuszeni reklamą lub kolorowym pudełkiem. Wybieramy najtańsze produkty, pozbawione wartości odżywczych. Jedzenie jest naszym paliwem i dba o nasze ciało, które jest zawsze z nami i o które naprawdę warto dbać. Dajmy sobie to co najlepsze, a będziemy żyć długo i zdrowo.

Pierwsze pozytywne efekty zmiany diety widzę już po sobie i swojej najbliższej rodzinie i takich zmian życzę każdemu z Was 🙂

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *