Zielony koktajl po treningu i nie tylko!

2

Różni zawodnicy mają różne sekretne mikstury, które pomagają im szybciej szybciej biegać i szybciej regenerować się po treningu. Często jest to proszek wyjmowany z plastikowego pudełka i rozpuszczany w wodzie. Chociaż reklamy i marketingowe hasła wypisane na opakowaniu obiecują najlepszy skład i oczywiście najlepsze wyniki oraz samopoczucie po wypiciu, to ja nie bardzo wierzę w proszek z kilkumiesięczną lub kilkuletnią datą ważności.

Wolę postawić na naturalne składniki i przygotować sobie koktajl. Wierzę, że siła zawarta w warzywach i owocach, a szczególnie w zielonych liściach pomoże i mnie w treningach :) Naszego Vitamixa zabieramy ze sobą nawet na obozy sportowe.

Koktajl po treningu pozwala mi uzupełnić płyny, glikogen, elektrolity, witaminy i minerały, a także białko (tak białko jest też w roślinach ;)). Czasem tak sobie biegam i rozmyślam jaki pyszny koktajl dzisiaj sobie zrobię, a czasem wychodzę na trening wcześniej niż planowałam bo już nie mogę się doczekać koktajlu.

Koktajl to moja dodatkowa motywacja do wyjścia na trening :) 

Najbardziej lubię koktajl zaraz po treningu, kiedy nie chce mi się jeść ani przygotowywać posiłku, koktajl mam gotowy dosłownie w minutę, mogę wtedy usiąść i zgrać dane z zegarka na komputer i przeanalizować.

Przepisów na koktajle jest wiele, dziś dzielę się jednym z moich ulubionych. Ale tak naprawdę nie ma jednego idealnego przepisu na koktajl. Swój napój możesz zrobić z tego na co aktualnie masz ochotę lub co masz w lodówce.

Składniki (na 2 osoby):
– 1 szklanka zielonych liści (jarmuż)
– 1 banan
– 1 kiwi
– 1 jabłko
– garść pestek dyni
– 2 łyżki siemienia lnianego
– 4 kostki lodu (opcjonalnie)
– 200 ml wody

Wykonanie:
1. Wszystkie składniki umyj i umieść w blenderze.

2. Zmiksuj na gładki koktajl.

3. Usiądź i ciesz się smakiem napoju oraz dobrze wykonaną na treningu pracą :)

Smacznego :)

Zdjęcie wykonane po dzisiejszym treningu. Trening był ciężki, a koktajl smakował tak dobrze, że postanowiłam podzielić się tym przepisem :)

Biegajcie, pijcie zielone koktajle i czujcie się wspaniale każdego dnia!

.

CHCESZ SIĘ SZYBCIEJ REGENEROWAĆ?
Ebook o zielonych koktajlach

Po każdym treningu jesteś zmęczony i nie wiesz co zjeść, aby przyspieszyć regenerację?

Bez odpowiedniego odżywiania Twój organizm zamiast wzmacniać się, będzie coraz bardziej osłabiony, a Twoje treningi przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego. Pewnego dnia będziesz na krawędzi przetrenowania i anemii, a wtedy może już być na za późno na zmiany i konieczna będzie dłuższa przerwa w treningach.

Dodając do swojej diety zielone koktajle masz pewność, że prawidło dbasz o swój organizm. Bardzo szybko zauważysz różnicę w samopoczuciu.

Kliknij TUTAJ, aby pobrać 3 przepisy na koktajle, oraz darmowy fragment naszej książki Sekrety Zielonych Koktajli.

 

.
.

2 Responses

  1. Dorota

    Ja z zasady nie sięgam po żadne „zapakowane” produkty dla sportowców czy dbających o dietę. To nie jest ani zdrowe, ani nawet smaczne!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *