Prawdziwy weganizm to coś więcej niż unikanie mięsa - Gary Yourofsky - Jak Zdrowo Żyć

Prawdziwy weganizm to coś więcej niż unikanie mięsa – Gary Yourofsky

Prawdziwy weganizm to coś więcej niż unikanie mięsa – Gary Yourofsky

Kilka dni temu Marysia znalazła na Youtube ciekawy film opisujący ideę weganizmu. Film jest w formie wykładu wygłaszanego dla studentów przez faceta o swojsko brzmiącym nazwisku – Gary Yourofsky. Materiał jest bardzo ciekawy, ponieważ opowiadany jest z energią i wiarą, a z przytaczanymi argumentami ciężko polemizować. Gary jest dosyć ekstremalny. Kilka, czy kilkanaście razy był aresztowany za swoje działania na rzecz obrony praw zwierząt, ma zakaz wstępu do pięciu krajów na świecie, a zawodowo zajmuje się wygłaszaniem takich właśnie wykładów. Jego życiową misją jest szerzenie idei weganizmu wśród jak największej liczby ludzi. Swoje poglądy opiera głównie na empatii. Po prostu wierzy, że to co robi jest dobre, a pozostałym stara się pokazać dlaczego.

Wykład trwa 70 minut, więc jeśli chcesz go obejrzeć to zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu. Ostrzegam jednak, że po tych 70 minutach możesz już nie być tym samym człowiekiem, bo prezentowany materiał pozostawia ślad, wwierca się w głowę i włazi pod skórę. Osobiście uważam, że warto się z nim zapoznać. Dla nas ten film jest czymś, co otwiera nam oczy na inne aspekty bycia weganinem niż tylko swoje własne zdrowie i zupełnie szczerze uważam, że świat byłby lepszy gdyby było na nim więcej ludzi takich jak Gary. Dzięki niemu otrzymaliśmy kolejny argument utwierdzający nas w tym, że to co robimy jest dobre. Zapraszamy do obejrzenia (film z polskimi napisami):

[embedvideo id=”t3DPCQjlanM” website=”youtube”]

Jeśli po obejrzeniu wykładu masz ochotę zobaczyć jeszcze sesję pytań i odpowiedzi, to również rekomendujemy (także z polskimi napisami):

[embedvideo id=”D7b2b6H-raQ” website=”youtube”]

Więcej materiałów o których wspomina Gary w czasie wykładu można znaleźć na stronie ADAPTT.

Na pewno nie jesteśmy tak radykalni jak Gary i choć sami jesteśmy weganami, to nie mamy zamiaru nikogo na siłę przekonywać, że to jedyna słuszna droga. Mimo wszystko zawsze warto wiedzieć więcej niż mniej, dlatego mamy nadzieję, że czas poświęcony na obejrzenie tych filmów nie będzie czasem straconym.

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia oraz dobroci dla innych 🙂

4 Comments

 • Lamia Posted 3 sierpnia 2017 13:38

  Ciekawy artykuł, jednak co do osoby słynnego aktywisty, to bardzo mi przykro, gdyż nie potrafi on prowadzić rozmów z szacunkiem dla dyskutanta, obraża i życzy śmierci, jeśli ktoś nie jest weganinem, jak ja. Dlatego ja temu panu już dziękuję.

  • Marysia Pabich Posted 3 sierpnia 2017 16:55

   Nie pamiętam, żebym zauważyła coś takiego oglądając. Dziękuję, że to napisałaś. Zwrócę uwagę jeśli będę jeszcze raz oglądała.

  • bolek Posted 11 stycznia 2018 18:46

   jak cie obraził podziekuj rodzicom ze nauczyli cie zreć mięsko

   • Anka Posted 21 stycznia 2018 20:03

    Yes 🙂 poczułaś się obrażona? A potrafisz sobie wyobrazić, co czują zwierzęta maltretowane i katowane dla twojego komfortu? Traktowane jak zło konieczne, od momentu narodzin, do ostatnich chwil ich życia? A może warto popatrzeć szerzej, a nie tylko przez pryzmat własnego nosa… Poza tym Gary nikogo nie obraża i nie życzy nikomu śmierci, kobieto… On po prostu mówi z pasją i pełnym przekonaniem

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *