Wyjdź z pracy na spacer! Efekty mogą Cię zaskoczyć

Wyjdź z pracy na spacer! Efekty mogą Cię zaskoczyć

Wyjdź z pracy na spacer! Efekty mogą Cię zaskoczyć

Każdy z nas potrzebuje przerwy w pracy. Mało kto jest w stanie pracować w pełnym skupieniu przez 8 godzin. Jeżeli zdarzyło Ci się kilka takich dni, kiedy całe 8 godzin (lub więcej) to była intensywna praca, to wiesz dobrze, że końcowe godziny nie są już tak wydajne, a umysł jest bardzo zmęczony. Po przyjściu do domu masz siłę tylko położyć się spać. Wiem jak to jest, mnie też zdarzają się takie dni 🙂 Jeżeli będzie ich zbyt dużo, grozi Ci wypalenie zawodowe, a długotrwały stress może się odbić negatywnie także na Twoim zdrowiu.

Jest na to rada 🙂 Zrób sobie przerwę w pracy i wyjdź na spacer.

.

Zalety spacerowania w pracy

Wiem, co od razu chcesz powiedzieć… “Nie mam na to czasu”. Zgadza się?

Zapomnij o tym, to tylko wymówka, to Ty decydujesz na co masz czas. Jeżeli osoby palące papierosy mają czas aby kilka razy dziennie zrobić przerwę i się truć, to dlaczego Ty nie masz mieć prawa i czasu na przerwę aby zrobić dla siebie coś bardzo dobrego? Twój szef także powinien być zadowolony, ponieważ podczas spaceru:

chwilę odpoczniesz i z odświeżonym umysłem wrócisz do pracy,

dotlenisz się – dzięki czemu będziesz mniej śpiąca(y), a Twoja praca będzie bardziej wydajna,

dostarczysz organizmowi witaminy D – będziesz mniej chorować, czyli opuszczać mniej dni w pracy ,

rozruszasz mięśnie – Twoje ciało będzie bardziej elastyczne i mniej podatne na kontuzje.

.

Jak znaleźć czas na spacer w trakcie pracy?

Czasem wydaje Ci się , że masz tak napięty grafik, że już nic nie da się upchnąć.  A możesz chcesz sprawiać takie wrażenie 😉 Tylko po co? Twój szef ocenia Cię przecież z rezultatów Twojej pracy, a nie ilości godzin, które spędzasz przed komputerem. Prawda? Zatem przełam w sobie obawę przed wyjściem na spacer, mogą w tym pomóc nasze wskazówki.

Wychodź na spacer jeśli:

1) za 10-15 minut zaczynasz spotkanie – w tym czasie nie zrobisz już nic konkretnego, nawet jeżeli przeczytasz maile, to i tak nie dasz rady na nie odpowiedź i po spotkaniu będziesz czytać je ponownie,

2) czujesz, że Twoja głowa przestaje pracować i potrzebujesz przerwy – jeśli dotychczas robiłaś(eś) sobie chwilę przerwy spędzając czas na facebooku, to zmień to i wyjdź na spacer. Nawet kilka głębokich oddechów na świeżym powietrzu poprawi Twój nastrój, a dodatkową korzyść otrzymasz jeśli zamiast windy skorzystasz ze schodów 🙂

3) masz przerwę na kawę podczas konferencji lub szkolenia – zamiast stać w kolejce do ekspresu, złap butelkę wody i wyjdź się przejść, wrócisz z nową energią. Dodatkowo być może unikniesz pokusy zjedzenia kilku ciastek,

4) jeżeli masz problem do omówienia ze współpracownikiem – zamiast siedzieć w ciasnej salce bez okien, wyjdźcie razem na spacer, podczas ruchu wydzielają się hormony szczęścia i być może uda Wam się spojrzeć na problem z zupełnie innej strony.

.

4 sposoby jak wyjść na spacer niezauważenie

Jeśli początkowo czujesz obawy i zwyczajnie boisz się wyjść na spacer w trakcie pracy spróbuj jednej z poniższych metod:

1) masz spotkanie w innym budynku – wyjdź 10 minut wcześniej i pospaceruj,

2) wychodzisz na lunch – wyjdź 10 minut wcześniej i pospaceruj 😉

3) złap telefon i wyjdź –  na spacerze możesz odbyć ważną rozmowę lub tylko udawać, że wychodzisz aby w spokoju porozmawiać 😉

4) powiedz, że zapomniałeś kanapki do pracy i musisz wyjść do sklepu – możesz nawet spytać szefa czy coś mu kupić, nie powinien wtedy mieć pretensji, że wychodzisz.

Nadal obawiasz się reakcji szefa na Twoje spacery? Powiedz mu, że Steve Jobs odbywał większość spotkań spacerując. To sama prawda 🙂

.

Życzymy powodzenia w zmienianiu swoich codziennych nawyków. To one kształtują całe nasze życie i zdrowie. Wykorzystaj wiosnę i pierwsze słoneczne dni aby zacząć spacerować. Po zakończonej pracy słońca już prawie nie widać, dlatego warto wygospodarować czas i wyjść na spacer w trakcie pracy.

Miłego dnia 🙂

——————————————————–

zdrowy_lunch2

.

Szukasz przepisów na szybkie i zdrowe lunche do pracy? Chcesz wiedzieć jak gotować zdrowo i spędzać mniej czasu w kuchni? Sprawdź nasz poradnik.

4 Comments

 • poly88 Posted 24 marca 2015 08:32

  Jeszcze trzeba mieć szefa który wie kim był Steve Jobs 😛

 • Marcin Gorecki Posted 24 marca 2015 11:09

  Calkiem skutecznie dziala sposob zaczerpniety ze starych ksiazeczek Dilberta – wez kilka kartek do reki i po prostu idz gdzie chcesz. Trzymajac papiery w rece zawsze wygladasz jakbys szedl z czym waznym i nikt tego kwestionowac nie bedzie.

  • Tomek Pabich Posted 24 marca 2015 11:13

   Genialne! 🙂

  • Ala Posted 9 lutego 2016 09:39

   Moje spacery do znajomych w innych biurach tak właśnie wyglądały 😉

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *