Zamień chemię na jedzenie - książka - Jak Zdrowo Żyć

Zamień chemię na jedzenie – książka

Zamień chemię na jedzenie – książka

Tomek ostatnio pisał jak ważne jest czytanie etykiet. Jeżeli zależy Ci na zdrowym odżywianiu i chcesz zminimalizować ilość chemicznych dodatków jaka dostaje się do naszych organizmów to polecam przeczytanie książki Zamień Chemię na Jedzenie.

Autorka pisze nie tylko o chemicznych dodatkach, które możemy znaleźć na etykietach produktów ale także o kilku innych ważnych kwestiach:

jak unikać chemicznych nawozów w kupowanych warzywach i owocach (bez kupowania żywności ekologicznej). Książka zawiera bardzo przydatną tabelę z sezonowością produktów. Wiadomo, że aby dana roślina wyrosła poza sezonem musi być sztucznie wspomagana przez człowieka. Więcej na ten temat możesz przeczytać także w naszym wpisie Jak kupować i jeść warzywa i owoce.

– jak zminimalizować chemię podczas przetwarzania i przechowywania produktów. Czy wiesz jaki wpływ ma mikrofalówka i teflonowa patelnia na przygotowywane w nich jedzenie? Jakich garnków najlepiej używać? Autorka wyjaśnia także jaki plastik jest bezpieczny do przechowywania żywności.

– co trzeba wiedzieć o mięsie i serach, które nie mają etykiet.

jakie szkodliwe substancje są obecne w lekach i jak ich unikać.

Książka zawiera także praktyczne przepisy oraz przykłady produktów o najlepszym składzie, autorka poleca konkretne marki czekolady, ketchupu i innych produktów. Znajdziesz tam także historie z życia autorki i jej rodziny i opisany proces zmian jakie zaszły w ich odżywianiu oraz zdrowiu.

Jest to polska książka, dzięki czemu wszystkie rady i przykłady produktów są osadzone w naszych realiach i każdy może je zastosować u siebie. Nie wszystkie zmiany będą łatwe ale małymi kroczkami możesz zmieniać swoją dietę i samopoczucie, potrzeba tylko chęci i motywacji.

Polecamy 🙂

.

P.S. Dostępna jest też druga część książki z nowymi przepisami.

.

Niektóre odnośniki w tym artykule zawierają linki partnerskie. Kupując poprzez nasze linki partnerskie wspierasz nas i pomagasz nam prowadzić tego bloga i propagować zdrowy styl życia - dziękujemy! :) Jednocześnie pamiętaj, że zawsze polecamy tylko produkty, z których sami korzystamy i wiemy że są naprawdę warte uwagi.

.

2 Comments

  • Niemięsojadka Posted 6 października 2014 13:28

    Też mam tę książkę, bardzo ją lubię. Teraz wyszła kolejna tej autorki, jestem jej bardzo ciekawa. Pozdrawiam

    • Marysia Pabich Posted 6 października 2014 14:33

      Też widziałam, że jest nowa książka ale raczej nie kupię bo autorka jednak nie jest weganką i boję się, że mało przepisów będzie dla mnie przydatnych.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *