Vitamix pojemnik do mielenia na sucho

Vitamix pojemnik do mielenia na sucho

Vitamix pojemnik do mielenia na sucho

W naszej pierwszej recenzji blendera Vitamix skupiliśmy się na podstawowym pojemniku do miksowania na mokro. Ale w zestawie z Vitamixem kupiliśmy również pojemnik do miksowania na sucho. Teraz po 8 miesiącach użytkowania, mogę już napisać o nim coś więcej.

.

Vitamix pojemnik do mielenia na sucho (Dry-blade)

Pojemnik do mielenia na sucho jest mniejszy, jego objętość to 0,9 litra. Ostrza są inaczej wyprofilowane i dużo bardziej ostre (lepiej uważać przy myciu bo można się zaciąć w palec). Pojemnik można kupić w zestawie z Vitamixem lub dokupić oddzielnie (jednakże dokupując oddzielnie będzie kosztował więcej niż w zestawie).

Aby umyć pojemnik wystarczy nalać do niego wody i włączyć. Vitamix myje się sam!

.

Wykorzystanie pojemnika

1. Rozdrabnianie warzyw

Najczęściej wykorzystuję suchy pojemnik do rozdrabniania warzyw. Głównie marchewki i pietruszki do zup. Zamiast ścierać je na tarce, w mniej niż minutę mam warzywa gotowe do użycia. W podobny sposób rozdrabniam również brokuła i kalafiora na surówki, np. takie jak ta tutaj z kalafiora.

2. Przygotowywanie mąki

W pojemniku do mielenia na sucho można przygotować różne mąki pełnoziarniste. Ja najczęściej mielę płatki owsiane, kaszę gryczaną i brązowy ryż. Wcześniej mieliłam w młynku do kawy, ale w Vitamixie można jednorazowo zmielić większą ilość. Tak przygotowane mąki wykorzystuję do wypieków, np. muffinek owsianych lub czekoladowych, a także do śniadaniowych placuszków.

Przeważnie przygotowuję jednorazowo tylko potrzebną ilość, ale zdarza mi się również przygotować więcej mąki i wtedy przechowuję ją w szczelnie zamkniętym słoiku.

3. Mielenie orzechów i pestek

Zmielone orzechy i pestki wykorzystuję do przygotowania spodów do ciast. Wystarczy zmiksować je z namoczonymi daktylami, aby skleiły się i utworzyły zwarty spód. Na wierzch można przygotować krem z awokado lub kaszy jaglanej.

.

Jak mielić w suchym pojemniku?

Miksowanie w suchym pojemniku jest odrobinę bardziej skomplikowane, niż w pojemników podstawowym, który przeważnie wystarczy włączyć na pełną moc.

Kilka wskazówek, które mogą być pomocne przy używaniu suchego pojemnika:

1. Produkty do rozdrobnienia wsypuj stopniowo – nie należy wsypywać od razu dużej ilości ziaren lub wkładać dużej ilości warzyw, ponieważ wtedy miksują się tylko te na dole. Lepiej wsypać mniej i poczekać, gdy będą zmiksowane same przesuną się na brzegi pojemnika, a w środku nad ostrzami powstanie wolne miejsce. Można wtedy wsypać kolejną partię produktu.

2. Powoli zwiększaj szybkość miksowania – ustawienie od razu maksymalnej szybkości powoduje, że produkt który ma zostać zmielony jest odrzucany na boki i nie ma kontaktu z ostrzami. Ja zwiększam prędkość powoli do poziomu 4-5 i dopiero po chwili miksowania na tym poziomie zwiększam do 10 – dotyczy mielenia ryżu, kaszy czy płatków owsianych na mąkę. Dla rozdrabniania warzyw wystarczy prędkość 4-5.

.

Podsumowanie

Korzystanie z Vitamixa rozpoczęliśmy głównie od podstawowego pojemnika i robienia koktajli. Taki był nasz główny cel przy jego zakupie. Jednak z biegiem czasu zaprzyjaźniłam się również z pojemnikiem do mielenia na sucho i obecnie jest on dla mnie sporym ułatwieniem w kuchni.

Blender Vitamix polubiliśmy tak bardzo, że postanowiliśmy sprzedawać te blendery na naszej stronie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, zajrzyj do naszego SKLEPU. 7-letnia gwarancja, darmowa wysyłka i inne bonusy. Wszystko po to, aby wnieść do Waszych domów jak najwięcej zdrowia 🙂

Jeśli masz pytania dotyczące użytkowania Vitamixa, pisz śmiało 🙂

Vitamix pojemnik do mielenia na sucho

.

SZUKASZ DOBREGO SPRZĘTU?

blendery_vitamix

Od 2015 roku jesteśmy jednym z punktów, gdzie możesz kupić swojego Vitamixa. Napisz do nas, aby porozmawiać o cenie blendera oraz wyjaśnić wszelkie inne wątpliwości. Zapraszamy 🙂
BLENDERY VITAMIX – NASZA OFERTA.

Kilka najważniejszych cech blenderów Vitamix:
* niezwykle solidne wykonanie,
* 7 lat gwarancji,
* ogromna moc, dzięki czemu koktajle są “gładkie”,
* bez trudu miksują twarde warzywa i mrożonki.

Kupno wysokoobrotowego blendera to duży wydatek, ale jest to jedno z najlepszych urządzeń, jakie możesz mieć. Co tam jakieś tablety… 🙂

.

6 Comments

 • Dominika Posted 27 lutego 2017 17:17

  Czy można mielić “suche” w dużym kielichu? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, a nie wiem czy nie go nie zepsuje.. Nie posiadam małego kielicha.

  • Marysia Pabich Posted 27 lutego 2017 18:35

   Z tego co pamiętam, to mozna, ale producent nie poleca jeśli miałoby być to robione czesto. Jestsmy teraz poza domem, w przyszłym tygodniu mogę sprawdzić w instrukcji.

   • Anna Posted 26 kwietnia 2017 11:04

    Dzień Dobry, i ja czekam na odp. na powyższe pytanie 🙂 Pozdrawiam Anna

    • Marysia Pabich Posted 26 kwietnia 2017 11:57

     Aniu, dziękuję za przypomnienie już odpisuję 🙂
     W instrukcji jest napisane tak:
     – można miksować suche w normalnym pojemniku, ale będzie to mniej wydajne (suchy pojemnik jest specjalnie do tego zaprojektowany),
     – nie wolno miksować dłużej niż 2 minuty, bo można zepsuć urządzenie,
     – częste miksowanie suchych może spowodować, że ostrza zmatowieją.

     • Ania Posted 28 czerwca 2017 11:22

      Witam! Zadałam właśnie to pytanie na maila, a widzę, że tu by lepiej pasowało: a na odwrót można? Tzn. korzystając z pojemnika do suchych robić mokre? Bo chyba przydałby się mniejszy pojemnik do koktajli też 🙂

     • Marysia Pabich Posted 28 czerwca 2017 11:36

      W tym dużym możesz również robić mniejsze porcje, nawet takie na jedną osobę. Dzbanek jest plastikowy (a nie szklany), więc jest lekki i dobrze się korzysta z tego dużego. Mycie też jest łatwe, bo wlewasz wodę, włączasz blender i myje się sam 🙂
      Nie mam pojęcia czy można zrobić koktajl w suchym, myślę, że tak, ale naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Add your comment or reply. Your email address will not be published. Required fields are marked *